MARIA TEN HEMELOPNEMING 21.33.3 Kanend weekend vieren we het feest van Maria Tenhemelopneming De naam van Maria is voor ons chistenen dierbaar. In haar mogen wij het beeld zien van Gods volk. Zij vereenzelvigt zich met de zusters en broeders van haar Zoon Jezus, maar houdt hen ook de voltooiing van hun roeping voor. Zij wijst ons de weg naar Jezus, die ons allen eens wil opnemen bij Hem in de hemel zoals Hij dat ook gedaan heeft met Zijn Moeder Maria. Met het beeld van Maria voor ogen mogen wij met vreugde vaststellen, dat Hij die ons roept, Zijn beloften vervult. Er zijn nogal wat mensen, die een kaarsje opsteken bij de beeltenis van Maria in de kerk. Dat is een heel mooi gebaar. Maar wat kan dat gebaar betekenen De stille brandende kaars ontslaat je niet van het gebed tot Maria, maar zij zet dat gebed voort. De kaars ontslaat je niet van het offer, dat je moet brengen, maar zij is er wel het symbool van. Door die kaars verkrijg je niet alleen wat je vraagt, maar zij is een teken van het vertrouwen, dat je hebt in de hulp van Maria. Is zij niet ook de Moeder van Altijddurende Bijstand Elke kaars, die bij Maria ontstoken wordt, verwijst naar het Licht, dat ons in Maria's Zoon is versohenen; Hij, die voor ons het Licht van de wereld is. Laat ons door Maria steeds gaan tot Jezus, die voor ons de weg tot leven is, tot leven bij Hem in de hemel. Pastoor P Ewals. WEEKENDDIENST HUISARTSEN I Voor de patiënten van W.BLoemen, R E Gabeler, T Lankveld, H Schraven en J Wittgen neemt waar s 19 en 20 augustus: Pr Bloemen, Stationsweg 15, Telefoon 81465 Voor de patiënten van P Corver, G van Loon, F De Munck-Keizer, F Schmeetz, Dr Coenen, D Vercauteren, J de Vocht neemt dit weekend waar 19 en 20 augustus: Dr Coenen, Patersstraat 60, Telefoon 88800 Voor dringende gevallen kunt u terecht 'smorgens van 10 tot 11 uur en 'smiddags van 5 tot 6 uur.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1989 | | pagina 4