21.15.3 Toch zijn er ook mensen die zeggen: "Nu er minder priesters zijn, moeten we zelf aan het werk gaan en proberen om op onze eigen wijze het verhaal van Jezus Christus vorm te geven in onze parochie." En ook dat gebeurt in vele parochies in ons land. Zij zorgen er bv. voor dat de parochianen in de weekenden toch bij elkaar komen in de kerk voor een communiedienst. Zo groeien er ook andere, nieuwere oplossingen. De theologische opleiding is tegenwoordig niet langer alleen maar bestemd voor jonge mensen, die priester willen worden. De opleiding voor pastoraal werk ligt open voor meisjes en Jongens, die geinterres- seard zijn in kerkelijk leven en geloof en godsdienst. Zo zijn er tegenwoordig al vele pastorale werkers en werksters werkzaam in parochies en instellingen naast priesters. Maar daarnaast zijn er ook heel wat mannen en vrouwen als vrijwil ligers, op de een of andere manier aktief in onze christengemeen schappen. Zij vormen een nieuw kader binnen de kerk, die specifieke taken op zich nemen als lector of lectrice, als katecheet of katechete op scholen of in katechese-groepen in de parochies; er zijn mensen die zich bezig houden met het bezoeken van zieken of doen aan stervensbegeleiding, of zijn aktief in missiegroepen. Voor wie geïnteresseerd is in kerk en geloven, zijn er beslist taken binnen de parochie; en wil de kerk in de toekomst blijven voortbestaan dan hebben wij deze mensen hard nodig, vooral nu er zo'n groot priester-tekort is. Trouwens het heil brengen aan mensen,is niet aleen een taak van de priesters, maar ook van allen die hun geloven serieus nemen. En in parochies, waar niet langer een priester full-time funktio- neert, lijkt het soms, dat de Geest van God meer ruimte krijgt en gelovige mensen tot nieuwe, eigentijdse Initiatieven komen om het verhaal van Jezus van Nazaret door te vertellen in woord en daad. Om Zijn stem hoorbaar te doen klinken, roept Jezus uit de rijen van Zijn volgelingen mannen en vrouwen om Zijn mond te zijn en Zijn tekenen levend te houden. Mogen velen, ook uit onze parochies, aan die roeping gehoor geven en bereid zijn tot de dienst aan de Herder en Zijn kudde, de KERK. Die hoop spreken wij uit op Roepingenzondag. Pastoor P.Ewals.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1989 | | pagina 4