21.6.3 Als Je om deze reden vast, dan gaat die altijd durende molen van moeten en geleefd worden langzamer draaien, Je lichaam raakt heel wat afval kwijt en wellicht daardoor ook Je geest. Je voelt Je een ander, lichter en frisser mens worden en Je komt dichter bij Jezelf. Ja gaat wat bewuster om met Je leven. Maar ook het godsdienstige vasten kun je zien als een vorm van zelfbeheersing, die bijdraagt tot het bereiken van een juiste mense lijke houding ten opzichte van het aardse en tot het afremmen van een overschatting van het lichamelijke. Bovendien is het godsdien stige vasten ook altijd gericht op Je geest, op je idealen, op iets van je denken, voelen en geloven. Vasten kan genezend werken op je lichamelijk, geestelijk, sociaal en relationeel funktioneren Toen we met Aswoensdag, aan het begin van de Veertigdagentijd vastentijd), ons hoofd met as hebben bedekt, toen hebben we daarmee een teken gesteld voor de komende tijd: dat we ons willen bezinnen op onze levensweg als christenen. De vastentijd is geen tijd van vergeten, maar van inkeer, bezinning, gebed en solidariteit met anderen. We keren ons om om terug te keren tot wat we als christenen behoren te zijn: volgelingen van Hem, die geheel klaar stond voor anderen en voor God, Zijn Vader. We laten ons richten door Gods Woord, mens geworden in Zijn Zoon, Jezus Christus. We leggen ons toe op een biddende en bezinnende levenshouding, we stellen ons de vraag: waar ben ik als mens mee bezig Hoe is mijn verhouding met de mede mensen, met de natuur, met de omgeving waarin ik leef En bovenal hoe sta ik tegenover God Betekent Hij nog werkelijk iets voor mij Roep ik Hem nog aan in mijn gebeden Ook oefenen we in de vasten ons lichaam in soberheid om meer te beantwoorden aan de christelijke roeping om mee te leven met hen, die niets hebben, om voor hen ik aktie te komen door iets van onze rijkdom af te staan via de VASTENAKTIE. Zo openen we ons hart in solidariteit met velen. Ook al zijn de strenge vastenwëtten verdwenen, toch blijft de vasten een tijd van inkeer en bezinning, van solidariteit met God, die ons tijd van leven geeft om er het beste van te maken. Pastoor P.Ewals.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1989 | | pagina 4