CARNAVAL. 21.5.3 Als carnaval in 't land komt, worden we herboren. Deftige burgers worden flierefluiters en droogstoppels veranderen in lolbroeken. De een doet het met een masker op, de ander zonder. Men vindt het tijd om zich eens "anders" te gedragen. Er leven twee mensen in ieder van ons. Maar als carnaval gevierd is wordt het oude gezicht weer opgezet. Er verandert door de carnaval niets ten gronde. Om werkelijk te veranderen meoten wij de woestijn ingaan, Jezus achterna, 40 dagen lang. De 40 dagen voor Pasen is bij uitstek de tijd om ons bewust te worden van het feit dat we als mensen onaf zijn en dat we ons leven moeten bijstellen in de richting van het doen van het goede. Niemand is volmaakt; ieder heeft bekering nodig, verandering naar beter leven. In de komende veertigdagentijd hebben we een kans om terug te keren tot wat we als christenen behoren te zijn volgelingen van Hem die geheel klaar stond voor anderen en voor God. Als we ons op Aswoensdag laten tekenen met het askruisje, dan wil len we daarmee aan God en aan elkaar laten zien, dat we als mensen onaf zijn en dat we willen meewerken aan die levensverandering in ons doen en laten in de richting van het goede. We laten ons richten door het Woord van God, we leggen ons toe op een biddende levenshouding, we openen ons hart voor onze naasten, we oefenen ons in soberheid om meer te beantwoorden aan de christelijke roeping een mens te zijn zoals God ons bedoeld heeft. Mogen velen op Aswoensdag aanwezig zijn bij de eucharistieviering waarbij de as, het teken van onze vergankelijkheid, wordt gewijd en als askruisje wordt aangebracht op ons voorhoofd, ten teken dat wij echt een begin willen maken met levensvernieuwing door inkeer, gebed en solidariteit met onze medemensen. Zo trekken we samen 40 dagen lang op naar Pasen, het feest van het lijden, de dood en de verrijzenis van onze Heer Jezus Christus. Pastoor P.Ewals. DAMESKOOR LEUNEN A.s. zaterdagavond om 19.00 uur verzorgen wij met de Blaaskapel de H.Mis bij gelegenheid van het 33-jarig bestaan van de Carnavalsvereniging. Allen in uniform! Dinsdag 7 februari is er GEEN repetitie

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1989 | | pagina 4