BOERENBRUILOFT 1989 Ot was wer prachtig, ut was werkeluk af. Minse van de Voetbal club S.V.Luëne, zeej han ut uutkonune van ut Boerebruudspaar 1989 op zich genome, dit was absolute wereldklasse. Ik wiët mit hoeveul man en hoeveul vreeje tied hier ien het gezaete. Hardstikke bedankt hierveur 1 Efkes leek ut wel "Cape Carnaval" afgeloëpe zondagmiddag, toen rond ên uur of half zes ienêns raketnummer 33 uut de grond van de Knollentempel kwaam. Daoruut kwaam ut Boere bruudspaar 1989 teveurschienIk zal ze efkes an owlie veurstelle Ut zien nameleuk Pietje van Frietje ziene Wim en zien vrouw Tiny van Wiene Grad. Ien ut dagelukse laeve r Pietje en Tiny Litjens, die same mit eur kiender Eddy, Yvonne en Monique woëne an de Vullingsstraot nummer 15. Die twieje dochters zien de bruudsmegjes van ut gezelschap. Vur dat dit allemaol gebeurde haai Ceremoniemêster, Wil van Wim van Porter Sef, al de rest van de rolverdaeling an ut tal rijke publiek veurgesteld. De veldwachter en den Ambtenaar zien net as veurig .1aor, Mieke van Arie van Weijs Sjang en Jan van Reint.ies Grad. Elder3 van de bruud zien Joos van Friezen Sef en Annie Flins van de Zwarte Klef, terwiel as elders van de bruude gom Hay van Heidens Wim en zien Mia zullen fungiere. As getuuge kwame Herman van Pulle Grada en Mien van de Zagewet- ters ut toniël opdrave. Soekerome en soekertante is Karei van Klofflpe Toën en Nellie van Poelse Pietje en Frietje zien Marie Wat denkte gillie dur van, toch ên moj grey beejên of nie dan, ik docht ut wel. Tenslotte wense weej, van de organisasie Boerebrulluft, ut gezelschap énne onvergaetelukke carnaval toe. En Voetbalclub S.V.Luëne harteluk dank veur de KEI GAVE ver- zurging van ut uutkomme. Names de werrukgroep organisasie Boerebrulluft Luëne. Wil Loenen. Ps. a.s. zondag 15 januari vergadering voor rolverdeling bij Pietje Martens om 11.00 uur. LUËNE 1989

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1989 | | pagina 10