SOLLICITATIECLUB VENRAY 20.47.12 Werklozen worden geholpen bij het zoeken naar een passende baan. Op initiatief van het Gewestelijk Arbeidsburo ls in Venray een Sollicitatieclub gestart. Op 24 oktober begon de eerste groep deelnemers te werken aan een baan en op 21 november is de 2e groep van start gegaan. In de club is telkens een groep van ongeveer 14 deelnemers inten sief op zoek naar een passende baan. Ze komen daarvoor 4 keer een halve dag per week naar de club: van maandag t/m donderdag. De leden krijgen eerst een cursus van 2,5 week, waarin alles wat met solliciteren te maken heeft aan de orde komt. Na deze theorie waarin overigens erg veel geoefend wordt, gaat men daadwerkelijk aan de slag om een baan te vinden. De groepsleden ondersteunen en helpen elkaar. Daarvoor wordt de groep zeer gemengd samengesteld. Mannen en vrouwen, Jong en oud, laag geschoolden en academici, etnische en kulturele minderheden, herintredende vrouwen; iedereen kan meedoen, indien men kan lezen en schrijven, minstens een half jaar werkeloos is en voldoende ge motiveerd is Door die gemengde samenstelling is het gevaar van konkurrentie verdwenen; men zoekt naar een baan die bij hem/haar past en er wordt dus niet door 14 mensen op dezelfde baan gesolli citeerd. In Nederland draaien op dit moment al 15 groepen. De ervaringen en resultaten zijn goed; gemiddeld krijgt bijna 70 van de leden binnen 2 tot 3 maanden passend Werk. Men wordt lid op vrijwillige basis. Er bestaat geen plicht vanuit bv. Gemeentelijke Sociale Dienst of het Arbeidsburo. Het lidmaatschap is gratis. De gemaakte kosten zoals postpapier, postzegels, kopieën, reiskosten en telefoontjes worden vergoed. De praktische voorwaarden zijn dus ruimschoots aanwezig, maar de inzet zal van de deelnemers zelf af moeten komen. Immers alleen zij zelf kunnen hun eigen baan vinden. Wel zal daarbij alle steun geboden worden vanuit de groep en de twee full-time begeleiders Johan de Wit en Annelies Vereijken. Zij begeleiden de club in het Houten Noodlokaal van Basisschool De Flierefluit in de Venrayse Wijk Brükske. Het adres is Kiosk 117., Venray tel. 04780-10206 Men kan daar terecht voor meer informatie en voor deelname aan de Sollicitatieclub.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1988 | | pagina 13