Rgbnbank G3 Tienduizenden guldens besparing op woonlasten. Nu al ruime belangstelling voor nieuwe Spaar-Optimaal-Hypotheek Begin vorige maand introduceerde de Rabobank de "Spaar-Optimaal- Hypotheek" en nu al i3 duidelijk dat deze nieuwe hypotheek goed aanslaat by de woonconsument. Het gaat om een woningfinanciering die de zekerheid van een annui- teitenhypotheek combineert met de (fiscale) voordelen van een hypotheek met levensverzekering. De netto-lasten zijn aanzienlijk lager dan by de tot nu toe ge bruikelijke woninghypotheken. Al by een hypotheekbedrag van ƒ100.000,- bedraagt het voordeel over de totale looptijd tienduizenden guldens. By hogere bedragen neemt het voordeel snel toe. Op grond hiervan verwacht de Rabobank de komende jaren een massale belangstelling voor deze nieuwe hypotbeekvorra. De Spaar-Optimaal-Hypotheek hoort tot de categorie spaarhypotheken ook wel verbeterde levenhypotheken genoemd. Gedurende de looptijd wordt niet afgelost, wel w^rdt een verzeke ringspremie betaald. Met een beperkt deel van die premie wordt het overlijdensrisico gedekt, met de rest wordt gespaard om te zijner tijd in één keer da lening te kunnen aflossen. Over dit spaardeel wordt een rente percentage vergoed dat even hoog is als dat van de hypotheekrente. Een verbeterde levenhypotheek biedt een grote mate van zekerheid. Aan het einde van de looptijd of by eerder overlijden kan het hy potheekbedrag altyd volledig worden afgelost. De maandelijkse hypotheeklasten zijn verhoudingsgewijs laag en stabiel. Dat vloeit voort uit de relatie tussen hypotheekrente en te be talen premie (by een eventuele renteverhoging wordt de spaarpremie verlaagd) en uit het feit dat gedurende de hele looptijd de rente over het volledige hypotheekbedrag aftrekbaar is voor de Inkomsten - belasting. De Spaar-Optimaal-Hypotheek van de Rabobank kan worden afgesloten met rentevaste perioden van 3, 5, 10 of 15 jaar en als Rente- Stabiel- Hypotheek. De hypotheekrente ligt 0,2 hoger dan by een annuiteitenhypotheek >r is al een Spaar-Optimaal-Hypotheek met een rente van 7,1%) ;ok het financieren van premie-woningen is mogelijk met deze ir,potheekvorra.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1988 | | pagina 15