ALLERZIELENDIENST IN LEUNEN EN VEULEN. 20.42.3 Zondag 30 oktober om 14.30 uur in de kerk ln Leunen, aansluitend bezoek aan het kerkhof. Zondag 6 november om 14.30 uur in de kerk ln Veulen, aansluitend bezoek aan het kerkhof. WERELDMISSIEDAG In dit weekend van 22-23 oktober wordt de Wereldmissiedag gehouden. Bij velen is deze dag nog bekend als "MISSIEZONDAG". Het is een dag waarop in de R.K.Kerk in Nederland bijzondere aan dacht wordt gegeven aan haar verbondenheid met de zusterkerken in de Derde Wereld. Ook in onze parochies, Leunen en Veulen, zal daar aan dacht aan gegeven worden. Waarom gaat het precies Een voorbeeld kan dit duidelijk maken. In het aartsbisdom Kinshasa (Zaïre) moet tussen nu en het jaar 2000 rekening worden gehouden met een enorme toename van het aantal katholieken. Dit komt vooral door een zeer sterke groei van het aan tal inwoners in de stad. Deze ontwikkeling plaatst de kerk in Kinshasa voor een enorme opgave. Om deze opgave aan te kunnen, heeft het aartsbisdom een pastoraal meerjarenplan ontwikkeld. In de nieuwe uitbreidingen van de stad moeten parochiële centra worden gebouwd, waar de kleine kerkelijke basisgemeenschappen kunnen samenkomen. Voor al het pastorale werk, dat in deze wijken en centra gedaan moet worden, zullen mensen moeten worden opgeleid. De kosten hieraan verbonden zullen de katholieken in Kinshasa naar vermogen voor eigen rekening nemen. Zy zullen echter niet alles zelf kunnen betalen. Zy rekenen voor de verwezenlijking van hun plan op financiële steun van hun geloofsgenoten in het rijkere deel van de wereld. Hier hoort Nederland ook bij; hier horen ook onze parochies by. Er wordt op solidariteit van onze kant gerekend. Dit is een van de vele projekten die de Pauseiyke Missiewerken mede financiert vanuit de gelden die by gelegenheid van Wereldmissiedag byeen gebracht worden. De Kerken in de Derde Wereld rekenen op onze steun In Leunen wordt in het komende weekdn voor dit doel een kerkdeur kollekte gehouden. In Veulen wordt de meeropbrengst van de kollekte afgestaan aandit doel. Stellen wy onze zusterkerken in de Derde Wereld niet teleur Pastoor P.Ewals.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1988 | | pagina 4