PRINSES BEATRIX f *INDS In deze week van 19 t/m 25 september 1988 houdt het Prinses Beatrix Fonds weer zijn landelijke kollekte. Aanvankelijk werd het Fonds opgericht als polio Fonds. Dat was in 1956 als reactie op de ongekend hevige polio-epidemie. Sinds de onderdrukking van deze ziekte kon het Fonds zich ook gaan richten op andere niet minder verwoestende aandoeningen van het centrale zenuwstelsel waartegen nog geen vaccins of andere remedies Deze ziekten zijn naast polio Multiple sclerose, bepaalde spier ziekten, spina bifide, ziekte van Huntington, ziekte van Parkinson. Het Prinses Peatrix Fonds biedt hulp,begeleiding en voorlichting aan de vele tienduizenden patiënten en verleent steun aan het wetenschappelijk onderzoek naar de oorzaken, mogelijke geneeswijzen en voorkoming van deze ziekten en afwijkingen. Bijna 6 miljoen gulden kon vorig Jaar hiervoor worden uitgegeven. Veel kon gedaan worden, maar er is nog veel meer nodig. Het prinses Beatrix Fonds is een particuliere Instelling die geen enkele subsidie ontvangt en het daarom in de eerste plaats moet hebben van de opbrengsten van de jaarlijkse kollekte week die dit jaar gehouden wordt van 19 tot 25 september. Tijdens deze week gaan tienduizenden kollektanten geheel belangeloos langs de deur met de bekende oranje bussen of met de zakjes. Help het Prinses Beatrix Fonds opdat ze de zon weer kan laten schijnen voor deze medemensen. Geef aan de deur of stort uw bijdrage op giro 969 t.n.v. Het Prinses Beatrix Fonds, Den Haag. |14|28| 4558 72 naandag 26 september is 113] |35|41 Nuttige prijzen

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1988 | | pagina 4