V HULPVERLENING AAN ETHIOPIË 20.38-11 Door de berichten in de kranten en beelden op de televisie begin 70-er Jaren, trokken twee Urker dames zich het lot van de bevolking van Ethiopië aan en na de nodige telefoontjes, wilden zij zich ter plekke op de hoogte stellen van de situatie. Geen gezeur om subsidie, nee, gewoon naar de Bank, injekties halen en vliegtickets voor Ethiopië. In Ethiopië aangekomen werd gekeken wat men zou moeten en kunnen doen om iets van het leed te verzachten. Vanaf dat moment is de reis van deze twee dames uitgegroeid tot een STICHTING die volop bezig is met diverse projekten in Ethiopië. Men begon daar met twee weeshuizen, maar ook wordt de bevolking vanuit Urk geleerd hoe men parktisch kan leren vissen. Er komen mensen vanuit Ethiopië naar Urk om dat te leren. Thans zijner visserijproJekten aan de Barorivier, het Tamameer en het Kokameer. Ook gaan er vanuit de Stichting zendingen naar het Lepracentrum "Alert" in Abbis Abeba. Andere projekten waar deze Stichting zich mee bezig houdtis het Tehuis Jac Errners (Terre des Hommes). Het Cheshire Home te Abbis Abeba en Asmara. Alles is telezen in het jaarverslag van deze Stichting. Natuurlijk is er ook andere hulpverlening, zoals bv. een kraamkliniek in Abbis Abeba die babypakketjes meegeeft aan de moeders die ver trekken nadat zD daar hun baby ter wereld hebben gebracht. Om aan de kliniek de helpende hand te bieden om o.a. dit werk te kunnen doen, is een groot aantal dames én heren in Nederland bezig met het haken,naaien en breien van babykleertjes, babydekentjes en knuffel speelgoed. Nu binnenkort de lange winteravonden weer aanbreken zijn er wellicht lezers die mee willen handwerken voor dit doel of die wol, katoen e.d. hiervoor ter beschikking willen stellen. Mocht dit het geval zijn, wilt u dan astublieft een kaartje sturen met uw naam en adres aan Mevr. A Grashoff, Elderom 316-26 5831 TW Boxmeer. U krijgt dan zo spoedig mogelijk alle informatie, inclusief het Jaarverslag van de Stichting. 63

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1988 | | pagina 12