De Volksuniversiteit Venray e.o. is een instituut voor Vormings en Ontwikkelingswerk dat een scala van cursussen voor volwassenen verzorgt in de Gemeenten Bergen,Grubbenvorst,Horst, Meerlo/Wanssum, Sevenum en Venray. Als gevolg van ontwikkelingen op het gebied van de volwassen educatie is de Volksuniversiteit Venray e.o. het resultaat van fusie besprekingen tussen de Volksuniversiteit Venlo en het Vormingswerk Jonge Volwassenen te Horst. Zodoende is de Volksuniversiteit Venray e.o. sinds Januari 1988 een zelfstandig instituut in de regio Noordelijk Limburg met haar kantoor in Venray. De Volksuniversiteit is er voor IEDEREEN die wat wil leren. Een speciale vooropleiding is niet nodig en of u nu jong bent of oud het maakt niets uit "Je bent immers nooit te oud om nog te leren Door mensen de mogelijkheid te bieden aan diverse cursussen deel te nemen wil de Volksuniversiteit een bijdrage leveren aan het ontwikkelen van kennis, inzicht en vaardigheden die aansluit bij de wensen van de mensen. Binnen de cursussen wordt gewerkt met groepen die variëren van 10 tot 16 personen en er wordt gewerkt met methodes die speciaal op volwassenen zijn afgestemd. Een greep uit ons cursusaanbod 1988-1989 - Algemene ontwikkeling - opvoeding - wegwijs in verzekeringsland - zelfverdediging voor vrouwen - basis-informatica - boekenwijsheid - hoe zeg Je wat je denkt - spreekvaardigheid - haal je recht - kopen zonder kater - geheugentraining voor ouderen - binnenhuis architectuur - milieu en politiek - kunstgeschiedenis - vrouw en politiek - ealligrafie - psychologie - astrologie - stamboomonderzoek - vrouw en gezondheid - gezond ouder worden. Daarnaast verzorgt de Volksuniversiteit in de regio Noordelijk Noord Limburg weer diverse talencursussen op verschillende nivo's Engels-Spaans-Frans-Italiaan-Russisch-Pools Het programmaboekje waarin ons hele cursusaanbod per gemeente vermeld staat kunt u opvragen bij: Volksuniversiteit Venray e.o..Oostsingel 37a, 5802 AMVenray T.80185

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1988 | | pagina 12