20.26.3 Als mensen Jarenlang getrouwd zijn, neemt de behoefte aan praten af, maar het verlangen om samen stil bij elkaar te zijn zal toenemen. De stilte zelf spreekt dan, niet in woorden, maar in zwijgen. Zwijgen is dan niet zomaar je mond houden, maar in dat zwijgen gebeurt iets er is kontakt, er is samen, er is leven, er gebeurt iets van liefde over en weer. Dit beleven van stilte moet iets met God te maken hebben, denk ik. Want er bestaat maar één werkelijkheid, waarin wij leven en dat is de werkelijkheid van alledag, die ik tasten en proeven kan, de werke lijkheid onder mijn handen, mijn alledaagse bestaan. En als er een God bestaat en dat geloof ik, dan is HU niet buiten onze daagse werkelijkheid te vinden, maar dan spreekt HU Juist in het gebeuren van die werkelijkheid zelf. Er is maar één werkelijk heid waar God te vinden is en dat is de mens, beeld van God zijn werled, zijn ervaringen, zijn geschiedenis. Ik kan God daarom ook alleen ontmoeten door te luisteren naar mensen. God leeft onder ons in tekenen van menselijkheid, van liefde. Daarom werd Hij zelf mens in Zijn Zoon Jezus Christus. Jammer genoeg missen wij vaak iets van de fijngevoeligheid om God te herkennen daar, waar mensen elkaar vinden in liefde, in vergeving, in trouw, in vertrouwen daar waar mensen in stilte nadenken over hun bestaan samen met anderen. Als u nog eens "vijf minuten" tijd hebt, moet u daarover eens nadenken. Pastoor P.Ewals. DAMESKOOR LEUNEN Vrijdag 8 Juli zingen we de H.Mis bij gelegenheid van het 10-Jarig Huwelijk Kusters-Claessens om 13>30 uur. Om 11.30 uur zingen we de H.Mis voor het Bruidspaar Swinkels-Pluym. Van 12 Juli tot en met 9 augustus hebben we VAKANTIE! Op 16 augustus beginnen de repetities weer en wel zoals gewoonlijk om 20.00 uur. Ook tijdens de vakantie verzorgen we elke zaterdagavond om 19.00 uur de H.Mis. Prettige vakantie

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1988 | | pagina 4