(fSgÊ? 20.26.10 VENRAY 4 DAGEN UITGANGSPUNT VAN VIERDAAGSE "DE PEEL Met de 13e Pletsvierdaagse "De Peel" hebben de organisatoren - allen vrijwilligers - weer een combinatie gevonden tussen gezellig heid, gezondheid en ontspanning. Bovendien kan men zeggen dat de Fietsvierdaagse "De Peel" een ver kenning per fiets is van nog niet op grote schaal ontdekte natuur gebieden in Oost-Brabant en Noord-Limburg. Want alle routes lopen door prachtige natuurgebieden en onderweg kunnen zeer antrekkelljke grotere en kleinere plaatsen bezocht worden. Een verkenningstocht, want velen kennen De Peel uit de boeken van Antoon Coolen en Toon Kortooms. Een onherbergzaam gebied, een woeste streek, bestaande uit berkebomen en hei. En niet te vergeten de verradelijke waterplassen, bijna voor het oog onzichtbaar. In deze gebieden werkten toen de turfstekers die met hard werken de kost probeerde te verdienen. Deze woeste streek vol armoede is veranderd in een gebied met fraaie boerderijen en prachtige molens, keurige dorpen, fantastische musea. De routes van Pietsvoerdaagse "De Peel" gaan op de vier dagen naar Well, Horst, Oostrum en Deurne. Plaatselijke .organisaties zullen de deelnemers hartelijk ontvangen en hen laten proeven van de mooie dingen waartoe de Peelbewoners in staat zijn Volgens de organisatoren is de gezlnstocht van 25 km. iets unieks in Nederland. Deze route kan gemakkelijk door jongere kinderen mét hun ouders worden uitgereden; het is voor hen ook veel leuker zélf een tocht te fietsen dan achterop mee te gaan. Op verschillende plaatsen worden de kinderen getrakteerd op leuke frisse kinderspelen waaraan ze gratis mee kunnen doen en er zijn leuke prijsjes te verdienen. Voor alle afstanden 25, 40 en 60 km. kan men starten vanaf de Schouwburg_te_yenray_op_a.s._dinsdag_5_Juli_t/m_vrljdag_8_juli Fietst U ook mee

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1988 | | pagina 11