iriiKZ INTEGRAAL KA Postbus 634. 5000 AP Ti I Heuvelring 69.5038 CJ KANKERCENTRUM ZUID yTTlburg VERDER LEVEN MET KANKER 20.25.1 Contact net lotgenoten kan bij het verwerken van kanker van een groot belang zijn. Om meer bekendheid te geven aan de mogelijkheid van lot genotencontact en de waarde daarvan trekt er vanaf half april een rijdend ontmoetingscentrum en informatiecentrum door Nederland onder het motto: "Verder leven met kanker In Juli komt dit centrum ook naar Brabant en Limburg. Het Landelijk Platform voor Verenigingen van Kankerpatiënten en het Landelijk Over legorgaan Kankercentra hebben met financiële steun van het Ministerie van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur deze voorlichtingscampagne georganiseerd. Kanker is een ziekte die veel voorkomt. Eén op de vier Nederlanders wordt ermee geconfronteerd. Veel patiënten met kanker en hun omge ving betreuren het gemis aan contact met lotgenoten. Met name als men eenmaal uit het ziekenhuis is ontslagen, dreigt men in een zwart gat te vallen. Artsen zijn moeilik bereikbaar, de omgeving weet vaak geen raad met problemen die de patiënt en zijn familie tegen komen. Door lotgenotencontact is men (beter) in staat - steun en begrip bij elkar te vinden onderling informatie uit te wisselen - openlijk met anderen over de ziekte te praten wat de kans op isolement kan verkleinen. De bus is ingericht als ontraoetings- en tentoonstellingscentrum. De Vereniging van Kankerpatiënten (zelf-expatiënten) en de Inte grale Kankercentra (IKC's) zullen vertegenwoordigd zijn om met lot genoten te praten en bealngstellenden over de waarde van lotgenoten te vertellen. 'Ook zal er meer algemene informatie te verkrijgen zijn over kanker en wat die ziekte met zich meebrengt. Mensen met vragen die zij niet aan patiënten in hun omgeving durven of willen stellen, kunnen dus ook hier terecht. De bus staat voor IEDEREEN open, maar vooral (ex)patiënten, hun naasten en hulpverleners zijn van harte welkom Op zaterdag 16 juli 1988 zal de bus één dag in Venray staan op de hoek GrotestraatHenseniusple in Loop vooral eens binnen Een kopje koffie of thee staat voor u klaar. Mocht u niet in de gelegenheid zijn om te komen en toch belangstelling hebben voor lotgenotencontact, dan kunt u altijd bellen of schrijven met het Integraal Kankercentrum Zuid, Heuvelring 69. 5038 CJ Tilburg, Telfoon 013-132011. Voor nadere informatie kunt u ook daar terecht

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1988 | | pagina 5