VENRAY 4 DAGEN UITGANGSPUNT 202215 FIETSVIERDAAGSE "DE PEEL" Met de 13e Fietsvierdaagse De Peel hebben de organisatoren - allen vrijwilligers - weer een combinatie gevonden tussen gezellig heid, gezondheid en ontspanning. Bovendien kan men zeggen dat de Fietsvierdaagse De Peel een ver kenning per flets is van nog niet op grote schaal ontdekte natuur- gebeiden in Oost-Brabant en Noord-Limburg. Want alle routes lopen door prachtige natuurgebieden en onderweg kunnen zeer aantrekkelijke grotere en kleinere plaatsen worden bezocht. Een verkennlngtocht want velen kennen de Peel uit de boeken van Antoon Coolen en Toon Kortooms. Een onherbergzaam gebied, een woeste streek bestaande uit berkebomen en hei. En niet te vergeten de verredelijke water plassen, bijna voor het oog onzichtbaar. In deze gebieden werkten toen de turfstekers die met hard werken de kost probeerde te verdienen Deze woest streek vol armoede is veranderd in een gebied met fraaie boerdeijen en prachtige molens, keurige dorpen, fantastische musea. De routes van Fietsvierdaagse De Peel gaan op de vier dagen naar Well, Korst, Oostrum en Deurne. Plaatselijke organisaties zullen de deelnemers hartelijk ontvangen en hen laten proeven van de mooie dingen waartoe de Peelbewoners in staat zijn Volgens de organisatoren is de gezlnstocht van 25 km. iets unieks in Nederland. Deze route kan gemakkelijk door jongere kinderen mét hun ouders worden uitgereden; het is voor hen ook veel leuker zélf een tocht uit te fietsen dan achterop mee te gaan. Op verschillende plaatsen worden de kinderen getrakteerd op leuke frisse kinderspelen waaraan ze gratis mee kunnen doen en er zijn leuke prijsjes te verdienen. Voor alle afstanden 25, 40 en 60 km. kan men starten vanaf de Schouwburg te Venray op dinsdag 5 julx t/m vrijdag 8 juli a.s. Opgave voor deelname: inschrijfformulieren zijn verkrijgbaar bij V.V.V.Kantoor Grote Markt 23, Venray A Verberkt, Oranjestraat 5 Venray tel. 82005 P Hendriks, Pr. Marijkestraat 11, Venray tel. 83277 Onder degenen die zich vóór 20 juni inschrijven worden enkele fietsen verloot Voor de routes van 40 en 60 km. betalen volwassenen 14,00 p.p. Houders van bejaardenpas en kinderen tot 14 jaar ƒ11,50 Voor de route van 25 km volwassenen ƒ11,50 p.p. de eerste 2 kinderen 9,00 en elk vanaf 3e kind 6,50 p.p. Ook kan men inschrijven tijdens de weekmarkten op maandagmorgen in de stand tegenover het V.V.V.kantoor op de Markt te Venray.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1988 | | pagina 16