Voor een christen is er ook een weg, een weg, die Jezus is 20.17.3 voorgegaan, een boeiende maar zeker geen gemakkelijke weg. Deze weg van Jezus gaan, belooft wat, maar Je moet er ook wat voor doen. Gevormd worden en laten vormen in die richting, is het kind gevoelig en open maken voor de oproep iets te willen betekenen in deze wereld. Een spoor te volgen waar het zelf voor kiest, omdat het in zijn beluisteren van die oproep hoort, dat dit de weg is van hoop en toekomst. Via het vertrouwen van mensen die ook die oproep hebben gehoord, zal het kind zijn oproep kunnen ervaren en opvolgen. Gevormd worden beperkt zich voor de kinderen niet tot dat éénmalige moment, waarop het op de dag van het Vormsel de handen opgelegd krijgt en gezalfd zal worden. Elganll$c ben Je daar nooit mee klaar. Vormen en begeesteren is een gebeuren van élke dag en kan alleen maar gestalte krijgen in het voortdurend bezig zijn met elkaar om aan het leven vorm en Inhoud te geven. Gevromd worden, dat zie Je in gewone dingen van alledag in mensen die verlangen en hopen op echte vrede en geluk, die het goede zoeken, die elkaar de hand boven het hoofd houden, die vreugde en verdriet delen, die geduldig kunnen wachten en de moed niet verliezen, die leven delen met elkaar op zovele wijzen in kleine dingen. Dat vormen, laten vormen, is tegelijk, ook een ervaren van een inner lijke oproep, die Je beantwoordt met Je eigen kunnen, voelen, lief hebben en handelen. Er zlfr nog altijd mensen die blijven geloven in het Rijk Gods, zoals Jezus, Zijn Zoon, dat heeft verkondigd en waar gemaakt. Zij kiezen voor Zijn levensweg, waardoor Gods droom met ons werkelijkheid kan worden. Zij bouwen aan een gemeenschap, waar mensen solidair opkomen voor mensen tegen onrechtvaardigheid en alle negativiteit in. Gevormd worden vraagt elke dag opnieuw een open oog, een luisterend oor, een leegmaken van zichzelf, om een "vorm" te kunnen zijn, waarin echte menselijkheid gestalte krijgt waardoor Je echt iets kunt betekenen als mens in deze wereld. WJ hopen dat wij, ouders, leerkrachten en priesters, de kinderen van groep 8 in deze geest gevormd hebben en dat wij aanstaande zater dagavond dit gebeuren mogen vieren, wanneer zU het Sacrament van het VORMSEL zullen ontvangen. Wij wensen U, ouders en kinderen, nu reeds PROFICIAT met dit Vormsel en bidden, dat zij op de weg, die wl) hen hebben gewezen, nu zelfstandig verder mogen gaan. DAMESKOOR LEUNEN ""i!:..,. Zaterdag 30 april zijn we vrij van zingen. Vrijdag 6 mei zingen we de H Mis bU gelegenheid van het 25- Jarig huwelijk Wilmsen-Poels om 11.30 uur.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1988 | | pagina 4