DUITSE ONDERSCHEIDING VOOR LEUNSE KWEKERIJ Het Duitse Ministerie van Landbouw in de deelstaat Hessen heeft de Leunse Chinchillakwekerij van de familie Wlm Vervuurt onder scheiden met een bronzen plakette voor bijzondere pres taties, welke behaald zijn op de 13e Chin- chilla-Bundesshow te Bad Soden bij Frankfurt. Deze show is voor alle leden welke zijn aangesloten bij een van de 25 Chinchillaverenigingen in West-Duitsland. Voor het eerst in de geschiedenis nam de Leunse Kwekerij deel aan de Bundesshow omdat Wim Vervuurt sinds 1-1-1988 lid is van een Duitse Chinchillavereniging. De verwachtingen waren niet zo hoog omdat West-Duitsland het mekka van de Chinchillafokkerij en handel is. West/Duitse Chinchillafokkers verslaan is bijna net zo moeilijk als het verslaan van de Oostduitse dames met schaatsen. Maar tot ieders verbazing werd op het einde van de dag een chinchilla uit Leunen uitgeroepen tot Nationaal Kampioen van West-Duitsland. Daarnaast werden nog de volgende titels en trofeeën behaald Beste chinchilla van 6 tot 8 maanden Beste chinchilla in de kleur midden Beste chinchilla van vorm en bouw Reserve Kampioen mutatie saffier Het behalen van al deze titels met slechts 12 dieren was voor het Duitse Ministerie van Landbouw aanleiding om de heer Vervuurt te onderscheiden met de Bronzen Plakette voor bijzondere prestaties. Alle 12 chinchilla's van de Leunse kwekerij behaalden ereprijzen, waarvan 6 een Ie prijs. De nieuwe Westduitse Kampioen is een andere chinchilla dan welke 3 weken geleden Kampioen van Nederland en yielgië werd. J

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1988 | | pagina 9