Een ton voor het M Gemeenschapshuis tAvüijL In de jaren zestig waren een aantal mensen, onder druk van diverse verenigingen, bezig plannen van de grond te krijgen om het in de twintiger jaren gebouwde Bondslokaal, het z.g. Patronaat, te verbouwen of helemaal te vernieuwen. Na veel wikken en wegen werd besloten, met financiële hulp van Rijk, Provincie, Gemeente en in belangrijke mate door bijdragen van de eigen Leunse gemeenschap, het huidige gemeen schapshuis gestalte te geven. De combinatie met gymnastiek werd als een pluspunt ervaren. Immers, men kreeg meer m3 en men werd gesubsidieerd. Kortom een accomodatie waar velen buiten Leunen jaloers op waren. Leunen was toen zijn tijd ver vooruit f Men was zeer tevreden met het bereikte resultaat en het onderdak van de Leunse verenigingen is vaak hoog gewaardeerd. NU, na ruim 20 jaren, liggen de kaarten enigszins anders en is het huidige gebouw aan renovatie toe. Voor de sohoolgymnastiek liggen dwingende eisen op tafel, t.a.v. de kleed- en wasruimten. De eisen zijn van dien aard dat, zo deze niet worden uitgevoerd, het gemeenschapshuis wordt afgekeurd voor de sohoolgymnastiek. Eveneens is de verwarmings-installatie ver sleten en moet dus vervangen worden. De kosten voor dit gedeelte bedragen 325.000,- welke door de gemeente gefinancierd worden. Naast deze verplichte investering liggen er een aantal wensen betreffende het gemeenschapshuis zelf. O.a. nieuwe toiletruimten, meer bergruimte, te combineren met vergaderruimte. Een en ander geeft natuurlijk aanmerkelijk meerkosten welke voor rekening van de Leunse gemeenschap komen. Wij horen sommigen al zeggen "Vergeet het maar, jammer van het geld, enz."

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1988 | | pagina 11