20.6.17 Zo tevreden, was de schok des te groter toen plotseling het bericht kwam VORST JAN IS VERDWENEN Meteen paniek 1 Ach wat miste oen nu de grote leider en veldheer die met een machtige blik deze situatie had kunnen overzien. Nu rende ledereen als een kip zonder kop rond om hem te zoeken. Van overal kwamen tips binnen, die echter bi] na trekking niets opleverde in elk geval geen Vorst Jan. Men was radeloos, redeloos en voelde zich reddeloos verloren. Was dit nu de wraak van het Veulen Hadden ze al meteen zo hard en snel toegeslagen 7 Verzuchtingen werden geslaakt als: Alle Gouden Knollen zouden ze wel willen geven als ze hem naar terughadden. Oooh wat moeten we zonder hem in deze moeilijke tijd beginnen 7 Ze voelden zich stuur loos en de wanhoop nabij. Op zo'n dramatisch moment besefte men pas de grootheid van de man en de grote leegheid die hij achter laat. In angstige spanning zat men in het crisis-centrum rondom de telefoon. Ieder ogenblik de eis van het Veulen verwachtend. De stilts was angstaanjagend en vele konden hun ogen niet meer droog- houden en dan plosteling door deze stilte. het doortrekken van de W.C. en komt Vorst Jan weer in al zijn glorie tevoorschijn 1 De opluchting was onbeschrijfelijk, vandaar dat ik dat ook niet kan, maar u moet het zich voor kunnen stellen. Bij Vorst Jan stomme verbazing over al die opwinding. Het was toch niet de eerste keer dat hij 'gemoeten' had 7. Ja, misschien had het wat lang geduurd, maar hij wou tot ru3t komen en had daar op zijn gemak de Ruuper zitten lezen. Wie ook de grootste moeite heeft met de wraak van het VeulenV Dat is de Rector daar ter plekke. Hij die zelf nooit een wraakgedachte gehad heeft, zit dat echt niet lekker, Heeft hij hen niet altijd de woorden uit de Bijbel voorgehouden My is de wraake, zegt de Heer en zijn die vlegels dat nu Ineens vergeten 7 Ik zal ze carnavalszondag eens flink de oren moeten wassen BOERENJAN.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1988 | | pagina 18