20.1.3 Daarin herkennen vrij wat we zelf meemaken en doormaken. Zo ook de verhalen en getuigenissen over Jezus de verbazing en de vreugde van Zijn tijdgenoten zal de vonk moeten doen overslaan naar een gene ratie van later. Het is duidelijk zonder al dat bij elkaar verzamelt materiaal, zou het niet kunnen, geloven in déze tijd. De tijd moet overbrugd worden. Als mensen van nu samen willen zijn in de lijn van de gelovigen van vroeger, dan moet er kontakt gemaakt worden; er moet een verhaal klinken dat wordt aangereikt, dat wordt doorgegeven, een verhaal waarlangs het geheim weer kan oplichten. Noem het dus maar een woord van God. Gods woord komt tot ons via de bijbel, via die bonte verzameling van brieven, preken, gedichten, verhalen, getuigenissen van gelovige mensen vóór ons. D&t woord kleurt onze samenkomsten, het geeft richting aan ons bestaan. Het doet dan later het teken verstaan dat wordt ge steld het teken van doop of eucharistie, van huwelijk of wijding of zalving. Door te lezen uit de bijbel brengen we - in fragmenten - de boodschap van Gods woord tot leven. Daarna zijn wij aan de beurt. In stilte en in de prediking zal de boodschap schuren en botsen tegen onze eigen dromen en daden. We hebben dkt konfrontatiepunt nodig, ook als het soms duister lijkt. Anders wordt liturgie toch te vaag. Een kerkdienst is nu eenmaal niet een "bijeenkomst van de Vereniging tot Nut van het Algemeen", maar"van een volk Gods onderweg" dat zijn eigen bronnen aanboort vanwaaruit dat volk altijd geput en ge dronken heeft om met God verbonden te blijven en zijn bestaan te vieren. Pastoor P.Ewals. DAMESKOOR LEUNEN Maandag 1 februari om 3 uur zingen we de H.Mls voor het 50-jarig huwelijk Nooyen-van Duynhoven. De wekelijkse repetitie van het Dameskoor is verplaatst van woensdag naar dinsdagavond DUS: Allen present a.s. dinsdag öm 8 uur. Mochten er nog dames in Leunen zijn, die deze avond vrij kunnen maken en met ons mee willen zingen, zij zijn van harte welkom I Het Bestuur.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1988 | | pagina 4