CARNAVALSVERENIGING'T DARTELE VEULE "Het kan verkeren", zei Bredero vroeger al. Deze uitspraak is tegen woordig echter ook nog vaak genoeg vin toepassing. Wie zondagmiddag 13 december zo rond een uur of drie door 't Veulen is gereden, moet zich toch wel afgevraagd hebben of de Carnavalsvereniging weer een Vlooienmarkt of iets dergelijks georganiseerd had,zo druk was het er! Wat was namelijk het geval Zoals U vorige week in De Ruuper hebt kunnen le?en, moest 't Dartele Veule al vroeg in het getuig voor de receptie van Vorst Hein van de Klutetrappers in Vredepeel. Na de gebruikelijke ceremonieen werd het "Klutehuus" echter al spoedig verlaten en begaf Ut Dartele Veule zich in gestrekte draf richting "Perdstal", want de Plëlhazen uit Venray werden verwacht. Prins Bert I en Vorst Plet waren op de eigenlijke receptieavond ver hinderd en wilden toch nog in het Jubileumjaar van Ut Dartele Veule persoonlijk hun gelukwensen overbengen. WE HEBBEN HET GEWETEN Prins Bert van de Piëlhazen had in de Vredepeel de diverse Carnavals verenigingen in het oor gefluisterd dat er aan het Veulen nog wat op het vuur stond en zo kon het gebeuren dat de diverse Prinsen met hun gevolgen overal 'omleidingen, afsluitingen, stoplichten' enz., op hun weg naar huis vonden of gewoon de weg kwijtraakten... Hoe het ook zij, in de loop van de vroege middag dienden zich niet alleen de Piëlhazen, maar ook de Karklingels uit Oostrum, de Zage- wetters uit Merselo, 't Knölleke uit Leunen, de Surriemökke uit Oirlo en de Schanseknuppels uit Castenray zich aan. De nodige vaten bier werden gesponsord en er ontstond in deze ongedwongen sfeer een stem ming waar menig gepland feest het tegen af moet leggen. De Buutton en de micorfoon stond voor iedereen open en de echte Car navalshumor klonk weer als het hoefgetrappel van een dartel veulen in de voorjaarswei WAT EEN MIDDAG! Spontaan ontstaan en op ongedwongen wijze zijn toch de vriendschapsbanden tussen de carnavalsverenigingen uit de Gemeente Venray weer eens stevig aangehaald. Vergezeld van de nodige kolder heeft Prins Bert I ons een prachtig kado overhandigd. Een kunstwerk van Vorst Piet (Hermans), voorstel lende een afbeelding van het 'Dartele Veule' in al zijn dartelheid. Werkelijk een aanwinst voor de Vereniging en een sieraad voor de zaal. Al met al een mooie afsluiting van dit Jubileumjaar waaraan wij met veel plezier en ook wel met weemoed aan terugdenken. Onze dagen zijn geteld.... Over enkele weken dient zich de opvolger al weer aan. "The show must go on", zegt men. Wij wensen onze opvolger net zo'n fijne tijd toe als wij hebben gehad en ik kan hem nu al zeggen dat het een onvergetelijke tijd zal worden. Prins Gerrit III.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1987 | | pagina 18