AKOLYTHEN: za 19.00 Rob Thijssen en Mare Theunissen 19.18.2 Hgm zo 9.30 Geert ThijssenMark Hermans en John vd Aker 11.00 Martin en Tonny Heesen MISDIENAARS: ma t/m vr 19.00 Bob Kersten en Maarten Dellen LECTOREN HUWELIJKSAPKJos Miehels uit Heide en Leonie Martens uit onze parochie (2e roep) KERKBIJDRAGE: Via Rabobanknummer 1281.02292 t.n.v. Bouwfonds Kerk Leunen Via Girorekeningnummer 1038097 t.n.v. Parochie H. Catharina Lcunon Via envelop met naam en adres in offerkisten achter in de kerk. Voor betaling mlsintentles alsmede giften voor de kerk: Rabobanknummer 1281.02586 t.n.v. Parochie H Catharina Leunen. ADVENT Zondag 29 november begint het nieuwe kerkelijke Jaar met de eerste zondag van de Advent. Ik denk dat het woord "ADVENT" voor velen een vreemd woord is. Misschien, dat het alleen bij wat oudere mensen nog herinneringen oproept aan een "adventskrans" met vier kaarsjes die iets te maken moeten hebben met de vier weken die voorafgaan aan het kerstfeest. Advent heeft inderdaad iets te maken met het naderende kerstfeest, want een feest ga Je niet zomaar van de ene op de andere dag organi-, seren. Dat vraagt voorbereiding, niet alleen op materieel gebied (wat moetehkwè in huis halen aan eten en drinken), maar ook op geeste lijk gebied (ik moet er naar toe groeien, ik moet me er op instellen). Zo is het ook met het grote feest, dat we KERSTMIS noemen. Je kunt Je er heel materieel op voorbereiden eten we haas of reerug, drinken we rode of witte wijn, plaatsen we een kerstboom en eveatueel een kerststalletje, moeten we ons in het nieuw steken Als Je Je alleen z6 op het kerstfeest voorbereidt, dan wordt het maar een mager feest, niet meer of minder dan bv. een Sinterklaasavond, hoe gezellig dat overingens ook kan zijn. Maar het kerstfeest moet toch wel iets meer inhoud hebben dan alleen maar een gezelligheidsfeest. Want. dit feest ligt aan de grondslag van ons christen-zijn, van ons geloven. Het is een feest van de geboorte van de Mens, in wie God zich vol ledig aan ons heeft bekendgemaakt; het is het geboortefeest van de Emmanuel, van de God-mens om wie heel de mensengeschiedenis draait.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1987 | | pagina 3