PINKSTEREN. 19.23.3 Pinksteren is de vijftigste dag na Pasen. Het getal 50 betekent volgens bijbelse begrippen vol, afgerond, voldaan. Jezus optreden in onze wereld is nu afgerond, voldaan. Met Pasen stond Hij op uit het graf, ofschoon de wereld met Hem af gedaan scheen te hebben. Maar Hij had tegen Zijn vrienden gezegd: "Ik ga weliswaar weg uit deze wereld naar Mijn Vader, maar ik kom bij jullie terug. Wacht maar op (^j, hier in Jerusalem. Dan zullen Jullie met Mijn Geest doordrongen En zo gebeurde het op die vijftigste dag na Pasen, op het Pinkster feest. Jezus'vrienden ontvingen de heilige Geest en vol begeestering trokken zij erop uit om Zijn boodschap te verkondigen en velen werden door hen bezield. Iedereen die naar hen luisterde, verstond hen en ze begrepen elkaar, hoe verschillend ze ook waren en waar ze ook vandaan kwamen. Zo werd de kerk van Jezus Christus geboren. En nu - bijna 2000 jaar later - is die kerk er nog en zal ze ook blijven ook al maakt zij nu stormachtige tijden door en voelen zich velen van Zolang er mensen zijn, die zich laten raken door het vuur van de Geest, zolang blijft die kerk ook sprinlevend, bij de tijd en midden in het leven van vandaag. De boodschap van Jezus is ook nu nog voor onze tijd een inspiratie bron voor de verwezenlijking van ons leven. Je moet alleen de moed hebben om die bron ook aan te boren. En velen doen dat. Overal komen mensen samen in de Naam van de Heer Jezus. En dan ontstaat er ruimte voor vergeving, verdwijnt er dis criminatie, groeit er waardering voor de ander, vatten mensen moed om ondanks alles, ook ondanks het menselijk falen van die kerk, trouw te blijven aan Jezus. Net als toen op die eerste Pinksterdag, worden ook nu mensen vervuld van vreugde omdat zij weten en geloven dat zij door de H.Geest vervuld worden met Zijn gaven van wijsheid en verstand, van raad en sterkte van kennis en eerbied en liefde tot God en de mensen. Moge door dit Pinksterfeest velen weer opnieuw doordrongen worden van deze Geest en komen zij samen rond de Tafel van de Heer om zo Zijn leven, Zijn dood en Zijn verrijzenis te gedenken. Pastoor P.Ewals.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1987 | | pagina 4