BOERENBRUILOFT De Boerenbruiloft-commissie heeft weer vergaderd. De opkomst was niet zo groot al3 andere jaren. We zaten er met z'n dertienen totdat Frits Basten er 14 van maakte. Onder voozitterschap van Wilma Manders werd nog eens nagegaan hoe het allemaal verlopen was. Ieder onderdeel werd onder de loupe genomen. Aanmerkingen waren er weinig, het was een echte ouderwetse boerenbruiloft geweest. De samenwerking fantastisch en ledereen waa dik tevreden. De kas was wel behooriyk aange sproken. Daar er nieuwe kleding gekocht was (voor ƒ144,90) en er rente moest worden betaald omdat we rood gestaan hadden op de Bank (ƒ1,47) was nu de bodem van de kas wel duidelijk zichtbaar geworden. Nog maar ƒ22,79 om het volgend jaar mee to beginnen 1 I Niemand maakte zich daar zorgen over, want het feest was geslaagd geweest. Prins Bert I was ook aanwezig, breeduit, in al zyn waardig heid. "Ja, zei hy, Ik ben het nog steeds en het duurt nog maar zo kort". Hoewel hy geen ceremoniemeester geweest was, had hy toch aan tafel vooral een stevige vinger in de pap gehouden en daar had hy nog plezier van. Ik geloof dat de carnavalsvereniging hem geen groter plezier kan doen, dan hem te vragen om maar aan te biyven als Prins. Hy was zo opgetogen bezig geweest dat hy by de rondvraag "niets" meer te zeggen had Frits Basten heeft een grote afscheidsrede gehouden, als ambtenaar van de Burgeiyke Stand. Hy had het 3-raaal gedaan, er was afscheid genomen van hem aan tafel en daarom wilde hy nu een beschouwing houden over de Boerenbruiloft in het algemeen voor de toekomst. Hy wilde geen funktle meer, maar meedenken by de organisatie wel. Frits biyft dus als meedenker till Veel lof was er over de inbreng van de Trynesstraat, waar het Bruidspaar vandaan komt: Een voorbeeld voor andere straten 1 Alle medewerkers hadden hun fantasie laten gaan en iets van hun taak gemaakt en dat werd byzonder gewaardeerd. Dat gaf een spel en tegenspel en daardoor werd het als geheel een goed spektakel. Wy hopen dat het by D allen ook zo aangeslagen is en dat U er ook van genoten heeft, zodat U het rondvertelt en onthoudt voor het volgend Jaar. Zo kan het uitgroeien tot een echt groot Leuns familiefeest onder het motto:'Hoe meer zielen_hoe meer vreugdV_ BOERENJAN.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1987 | | pagina 15