Rusland in Leunen Onze TONEELVERENIGING "COMEDIA" Het ons een avond in Rusland door brengen en wel wat zij daar noemen een 'rusthuis' met de onschuldig klinkende naam van de "ZONNEBLOEMEN". Onze argwaan if dit niet een van hun beroemde psychiatrische instel lingen was, werd al meteen gevoed, toen Zaitsjef, een kleine ambtenaar, op resolute wijze door een dame van hulshouding, de deur gewezen werd. Hy kwam alleen maar vragen of Mjoessof een bon voor verf wilde aftekenen Het tehuis werd geleid door een allercharmanste directrice, die ieder een zo hartelijk welkom heette, dat zij zich niet schroomde de gasten aan haar boezem te drukken 1 Zo'n welkom zou onze argwaan volledig doen vergeten, ware het niet, dat zij zich liet bijstaan door een krachtdadig optredende vrouwelijke dokter. Bij de op een gekkenhuis lijkende scenes, sleepte zij de patiënten rigoreus haar spreekkamer in. Zij beschikte over twee behandelings methodes. Of het dak op, of de badkuip in, waar ze ondergedompeld werden in een heet brouwsel van dennennaalden. Helaas kregen we die behande lingen niet te zien. Het resultaat wel en dat was zeer doeltreffend. In pyama, yolkoraen duf en met de blik op oneindig Dit lot onderging ook Zaitsjef. Hij was teruggekomen, zich nu uitgevend voor de man van Klawa. Dit meisje was dé grote held van de Sovjet ge worden. Zij was Kampioen op de tractor en had daarvoor de gouden medaille gekregen. Haar foto stond groot in alle kranten, die bladzijden lang de loftrompet over haar bliezen. Een klassieke ru3sische schoonheid met prachtige ogen en een zwanenhals! Nu werd Zaitsjef wel toegelaten en hij op zoek naar Mjoessof. Om deze Mjoessof draait het allemaal. Hij is heel belangrijk, een soort directeur van de Boerenbond, maar dan in Rusland. Je kunt daar niets krijgen of hij moet daar een bon voor aftekenen. Een voorbeeldig ambte naar, als je bedenkt hoe hij zich zelfs.-op een rustdag nog weet te drukken, of in de bezemkast of in de klok! Als hij in de klok zat, liet hij ons meegenieten hoe hij met de tijd wist om te gaan. U kunt zich de uitbundige vreugde van de directrice voorstellen toen Klawa zich in de Zonnebloemen aan kwam melden. Zij kreeg de boezembe handeling van haar en een lievelingsnaam "duifje". Een duifje met een zwanenhals Haar man zou ook komen. Die -stakker had 18 maanden lang stuurloos rondgezworven tussen de ijsschotsen in de Noordpool. Voor Zaitsjef kwam hij natuurlijk zeer ongelegen. Hij had echt niet kunnen bedenken dat die twee, nadat ze elkaar 18 maanden niet gezien hadden, zouden afspreken in een Rusthuis! Achteraf ook niet zo slim van die twee, maar wat wil, De ene was nog van de kook van die hoge onderscheiding en de ander had nog een mentale deuk van die ijsschotsen.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1987 | | pagina 13