VASTEN AKTIE 19.13.3 "Als jullie vasten", zegt de profeet Jesaja, "vast dan zo: maak de strakke banden los, verwijder het knellende juk, laat de slaven in vrijheid gaan, bestrijd elke vrom van onderdrukking. Deel Je brood met wie honger lijdt, haal armen en daklozen in huis, geef kleren aan wie naakt is, onttrek Je niet aan de zorg voor Je naaste". Probeer tijdens de vastentijd sober te leven om even los te komen van bet dwangmatige leefsysteem waaraan we allemaal, in meerdere of mindere mate, meedoen.. In feite ligt in ons produktie-consumptie- systeem de wortel van alle ongelijkheid in onze wereld. De Vastenaktie wil onze levensstijl ter discussie stellen, opdat wij ons niet onttrekken aan de zorg voor onze naasten, waar die ook woont, leeft en werkt. Doe moeite om uzelf te informeren over de Derde Wereldproblematiek, want het gaat er om om ook ih ons eigen hart ruimte te maken voor zorg om de zwaksten, onze medemensen. Op die manier krijgt "vasten" weer zijn bijbelse en radikale betekenis: terug naar de weg van de Heer, de weg van gerechtigheid en verant woordelijkheid voor elkaar. Tot nu toe zijn er van de 650 uitgedeelde zakjes voor de Vastenaktie slechts 26 zakjes via de offerblokken in de kerk binnengekomen. Dat is nog niet erg veel. Ik hoop niet, dat dit een teken is, dat wij ons in Leunen onttrekken aan onze zorg voor de naasten. V<5<Sr de Goede Week doen wij u nog een keer deze zakjes toekomen en dan verwachten wij dat veel mensen ook dit jaar weer zullen meedoen met het steunen van de zwaksten in onze wereld. Pastoor P.Ewals. DAMESKOOR LEUNEN A.s. zaterdag 28 maart zijn we vrij van zingen.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1987 | | pagina 4