Iedere maand kwam in de Ruuper een oproep tot bijwoning van de komende dorpsraadvergadering en de agenda. Jan Reintjes en H.Heidens bezochten enige malen de commissie- en Gemeenteraadvergaderingen aangaande Rabobank en Kleuterschool. H.Heidens bezocht als afgevaardigde de vergaderingen van het dorpen- overleg. Mevr. van Osch bezocht regelmatig aan huis de nieuwkomers by welke gelegenheid men een boekje over Leunen kreeg aangeboden. Er werden dit Jaar 7x recepties en andere evenementen bezocht. Dhr. A Janssen, Gemeenteambtenaar als contactpersoon voor de dorps raden werd vervangen door Dhr. H.Palsrok. Onderwerpen die in 1986 verder aan de orde zijn geweest. 1) KLEUTERSCHOOL In verband met de reorganisatie van het basisonderwijs kwam na net einde van het schooljaar de kleuterschool vrij, die nu onderdak in de lagere school heeft gevonden. De vrijgekomen lokalen werden in overleg met de Gemeente dat in 1985 was gevoerd, nu met dankbaarheid ingenomen door: De Peuterspeelzaal, de Bejaarden die hier nu regelmatig kunnen biljarten en de Scouting die hun onderkomen aan de Horsterweg moesten verlaten Hiermede is het gebruik van deze lokaliteiten voor de Leunse gemeen schap behouden gebleven. 2) VERKEERSVEILIGHEID De openbare verlichting had onze aandacht i.v.m. bezuinigingsplannen van de overheid. Sommige lantaarns moesten worden gedoofd, maar op andere plaatsen kwam extra verlichting waar dit voor de veiligheid nodig was. Aan de Alblonstraat werden 2 I-borden geplaatst die verwijzen naar de plattegrond van Leunen. 3) RABOBANK 1 Juli werd een ingelaste dorpsraadvergadering gehouden i.v.m. nieuw- bouwplannen van de Rabobank waardoor een gedeeltelijke herziening van het bestemmingsplan nodig werd. Op deze vergadering waren eveneens mensen van de bank en het school bestuur aanwezig. Het bleek nu dat door de Gemeente aan de Rabobank reeds toezeggingen van grondverkoop waren gedaan zonder vooraf dé dorpsraad hierin te kennen.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1987 | | pagina 14