Aantal kerkgangers in het weekend 7/8 maart 14/15 maart 231 19.12.3 Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.30 uur 238 113 118 11.00 uur Totaal aantal 155 506 Zoals uit bovenstaande cijfers is af te lezen is het kerkbezoek in de weekenden in onze parochie niet zo groot. Wat daarvan de reden moge zijn, zal wel moeilijk te achterhalen zijn. Iedereen zal daar wel zo zijn eigen mening over hebben. En het zou goed zijn, als we die mening dan ook zouden uitspreken. De zondag, het weekeinde, is de tijd dat de dingen van alledag even niet hóeven. Mensen proberen dan de rust te beleven waar ze eigenlijk voor gemaakt zijn. Je kijkt zonder te werken om je heen, om de wereld te zien, de natuur, je zelf. Niet alleen werken is een gebod. Een nog duidelijker gebod is, om te zorgen dat Je op zijn tijd niet werkt. Een bijzondere manier van dat te doen, is het rustig meevieren van een eucharistie in het weekend, zo'n uur van gebed en bezinning, van Je afhankelijk weten van God, je Schepper en Vader, van samen met anderen doen wat Zijn Zoon Jezus heeft gedaan het brood breken en delen met elkaar tot heil van allen. Immers de kerk is er voor U, als U wilt. Maar ons willen is niet altijd zo'n eenvoudige zaak. Soms hebben we twee willen. Vóór je naar de kerk gaat, heb je geen zin. Maar kom Je eruit, dan kun je blij zijn, dat Je geweest bent. Je moet Je wel vaker over iets heen zetten en daarna je geluukig voelen. Vroeger is men vaak naar de mis gegaan uit sleur (waarbij nog de vraag blijft, of leder die er gedachtenloos heenging, er ook gedachtenloos zót) maar tegenwoordig komt het ook voor, dat mensen wegblijven uit sleur. En vaak raken ze dan achterop in hun geloof. Ze horen er niets nieuws over, nemen zich niet de rust om de dingen van hun leven in geloof te verwerken. Met het gevolg dat als bv. de nood hen eens bidden doet, ze op een ouderwets, vaak kinderachtig geloof terugvallen waar voor ze zich later schamen als de nood weer voorbij is. Een goed en regelmatig kerkbezoek lijkt mij belangrijk te zijn voor de voeding van het geloofsleven van je zelf en ook van de gemeenschap. Wie leerling van Jezus van Nazaret wil zijn, die moet ook disciplinair willen leven. Dat houdt in dat hij van tijd tot tijd zich aansluit by een gemeenschap, die wil leren van Jezus van Nazaret en die hun leven ook onder kritiek willen stellen van het evangelie en het daarop ook wil oriënteren. Zo vind ik het kerkbezoek eigeniyk wel een belangryk criterium voor de kwaliteit van ons kerk-zyn in onze parochie. Pastoor P.Ewals.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1987 | | pagina 4