CARNAVALSVERENIGING 'T KNOLLEKE "•"■6 De carnaval 1987 ls achter de rug en lk zou toch hierop even terug komen zoals die verlopen is. Op zaterdag 28 februari omstreeks half 3 begon de carnaval. Prins Bert I en Rob XX togen naar de tuinbouwloods waar de Prinsenwagens aan de prinsen werden overgedragen. De wagen bouwers hadden de koude getrotseerd en de prinsen zagen wel dat er weer 2 schitterende prinsenwagens door de Leunse dreven konden trekken. Wagenbouwers hiervoor onze hartelijke dank. Nadat de Blaaskapel de Vorsten en Prinsen had afgehaald werd de carnaval 1987 officieel ge opend met een H.Mis voor onze levende en overleden leden van onze ver eniging. Onze kerk was goed gevuld en met medewerking van onze Blaas kapel en Dameszangkoor en niet te vergeten onze Pastoor, hebben wi) met z'n allen een prachtig begin van de carnaval gemaakt. De Pastoor was ook dit tevreden over de collecte want wij met z'n allen hebben toch gezorgd dat de kachel nog kan blijven branden, want met die bittere koude die al zo lang duurt, kan de pastoor dit toch goed gebruiken. Het kost toch al allemaal zo veel dat weten wij onderhand wel. De op brengst was dan ook geweldig. Het bedrag was 1542,85 en langs deze weg moet ik van onze pastoor U~aIïën~RartëïI3ic~3ankin7 Na de H.Mis zijn we naar café Martens getogen voor de receptie van onze Prins Bert I die zoals jullie allemaal gezien hebben zeer goed geslaagd is. Prins Bert I bedankt dan ookk allen die hem de hand ge drukt hebben en hem veel succes hebben toegewenst. Zondagmorgen zijn we begonnen met het bezoek aan onze zieken uit het Knollenrijk die moeten toch ook carnaval vieren, al is het met een kort bezoek. Zondagmiddag trok dan een mooie stoet als carnavalsop tocht door ons Leunse land. Er waren mooie en verzorgde wagens, groepen by. De jury had dan ook moeite met het bepalen van de prijzen. Knöllekes en knöllinnekes, zo volhouden, dan laten we tenminste zien dat Leunen een grote gemeenschap is. Allen die meegedaan hebben en er naar gekeken hebben onze hartelijke dank. Het was wel wat koud maar daar laten we ons als inwoners van ons Knollenrijk niet door kisten, dat hebben we wel gezien en het was dan ook gezellig druk. Na de optocht zijn we op bezoek geweest by onze zieke knöllekes en knöllinnekes in het Zieken huis en dat was ook een verrassing voor hun. 'sAvonds hebben we een bezoek gebracht aan onze jeugdige carnavals vrienden in café Martens waar prins Rob IX en Vorst Ralf met dansma- rietjes en Raad van Elf er een sauna van gemaakt hadden, een teken dat onze. jeugdigen er een goeie carnaval van gemaakt hebben. Ze zorgden er wel voor dat de spieren los bleven een aan zweten was geen gebrek. Moe werden we daar niet zo gezellig was het daar. Na afloop werd koers gezet naar het Knollenhuus waar men ook wist was carnaval is. Onder de tonen van zeer goede muziek werd er gehost, gesprongen en gedanst, het was weer een grote gemeenschap.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1987 | | pagina 6