De Prins had nog even een zakelijk gesprek met ceremoniemeester Gerrit. Het was nu wel mooi en aardig om zijn varkens in de optocht te luchten, maar waren ze ook allemaal weer terug in het hok De Prins en de ceremoniemeester voelden zich pas goed op hun gemak toen ze aan tafel iedereen zo tevreden hun boerenmoes hoorden slobberen. De Prins had een geweldige knol van een kréntebrood gekregen, die hi) uitdeelde als toetje na de maaltijd. Hi) was echt gelukkig, dat Wj na die dagen, weer zelf eens kon "voeren". Over de maaltijd niets dan lof. Er werd heet opgediend het moes wasecht moes en de worst verrukkelijk 1 De ene voordracht kwam na de andere. De getuigen misten de pastoor. Hoe kon het bruidspaar de onthoudingsdag morgen regelen zonder Pastoor De veldwachter zong met de getuigen en de suikerooms maakten hun koffertjes open. Het ene zat vol met suikerklontjes en de andere vol huizen, waar ze er een van mochten uitzoeken. Verder een hoop zwart geld om op de w.c. te hangen Kunstwerken van brooddeeg i het echtpaar uitgebeeld (Trynesstraat) en mandjes (Martens). Voor ieder een spiegel met erop geschreven de feiten van deze dag, waarmee ze zich altijd fijn konden "spiegelen" Van de T.V.fietsclub een driewieler opdat hij nog 3 meter kon fietsen Namens de O.B.(Organisatie Boerenbruiloft) dankte Wilma Manders alle medewerkers en in het bijzonder het Bruidspaar met twee opge maakte klompen. Voor Wil Loenen en Frits Basten een dichtgeplakte doos voor hun 3 malige medewerking. De bruidegom was zo trots als een pauw. Hi) had wel op kado's geteld, maar niet op zoveel. Hi) vond het heerlijk om met zijn Sien in het Knollenland van Leunen te wonen. Hy dankte iedereen, die hem maar te binnen wou schlten. De kinderen voor hun mooie liedje. De Trynes straat voor de versiering en kado's. De Doelen voor het zitten in hun doelpakklst en het uitkomen. De optocht met koetsjes, paarden muziek en blaaskapel. Hy was er helemaal vanaf en daarom kon het best zyn dat hy wat vergat. Hy vond het zo geweldig, dat hy volgend Jaar weer bruidegom wou zijn In het Gemeenschapshuis nam de Prins my apart de techniek staat voor niets. Zie je dat bord daarboven met Prins Bert, dat gaat uit-aan, zo'n zelfde bord hangt by my aan de gevel. Het wonder is nu, als het thuis uit is, gaat het hier aan en omgekeerd, als het hier uit is, is het thuis-gelukkig weer aan Boerenjan.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1987 | | pagina 15