BOERENBRUILOFT Waarom, vragen wy ons nu achteraf af, moest de ceremoniemeester by het voorstellen van de medewerkers aan de Boerenbruiloft, zo nadrukkelijk verklaren, dat Gerrit van Pulle Grada (Holtackers) Algemeen Reserve zou zijn en op alle functies inzetbaar Wederom waarom was de ceremoniemeester zo gul in zUn toezeggingen dat het allemaal dit jaar zo fantastisch zou verlopen Zo zelfs dat wy de indruk kregen, dat het dit jaar iets heel bij zonders zou gaan worden Gerrit, die naast hem zat (ook in het complot) trok hem zelfs aan zijn jasje 'beloofde nie wat veul?' Allemaal redenen voor uw verslaggever om een auditie by Prins Bert aan te vragen, om opheldering. Hoog tegen de gevel van zyn huis is een bord aangebracht waarop zijn naam staat. Dit bord is door een lamp 'aan-uit' verlicht, zodat iedereen van verre reeds kan zien waar zyn woning zich bevindt. Dit verhoogt aanzieniyk de kans dat hy 'savonds zyn stal ook weer terug kan vinden en niet in de verkeerde terecht komt. HU ontving my op de hem eigen gulle harteiyke manier. Ik mocht vragen wat ik wou, maar of ik antwoord kreeg, dat stond te bezien. Hy was nog gewoon Bert gebleven, van enige afstand tussen ons was dan ook geen sprake. Uitbundig lachend beweerde hij, dat hy op 4 januari, by de bekendmaking van het Boerenbruidspaar, nog niet wist, dat hy Prins zou worden. (Wie dat gelove wil, gelove het By de vergadering wist hy het wel. Dat hy Prins geworden was, was te danken aan Gerrit. Deze moest nameiyk al zyn functies zo lang overnemen én het varkensvoeren én het ceremonie meesterschap. Pas toen dat toegezegd was, kon Bert zyn functie als Prins biymoedig aanvaarden. Een lichte bezorgde ondertoon was wel te horen, vooral omdat Gerrit zo enthousiast het varkensvoeren op zich nam. Als er maar niet een of twee varkens verdwenen zouden zijn na afloop van de carnaval en alleen terug te vinden, in mooie stukken verdeeld, in her en der opgestelde diepvrieskisten. Gerrit stelde hem gerust. Hy zou ze zelf tellen vóór en né de carnaval U merkt het wel, Gerrit zat er ook f>y. Hy zat nu de Prins en straks de varkens te voeren. Als je ergens mee zit, Gerrit, zei de Prins op zyn beurt, vragen kun je my alles, ik ben toch steeds in de buurt, maar reken niet op een antwoord, want ik weer nergens meer van.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1987 | | pagina 7