19.8.16 3x11 'T DARTELE VEULE 3x11 A.s. zaterdag 21 februari zal tijdens het Aldwleverbal, welke GRATIS toe gankelijk is, voor de achtste maal de uitreiking plaats hebben van "UT GOLDE PERD". Deze hoogste onderscheiding van Ut Dartele Veule is dit jaar toegekend aan Toën van Stienmaekers Driekske oftewel Antoon Jacobs, wonende aan de Burgpas 19. Deze hoge onderscheiding is hem toege kend vanwege zijn vele verdiensten belangeloos aan de dorpsgemeenschap bewezen. A.Jacobs werd in 1919 te Overloon geboren en kwam op 23-jarige leeftijd aan het Veulen terecht, waar hij zich op velerlei gebied verdienstelijk maakte. Zo was hij lid van de Handboogschutterij en van de Beugelclub. Ook speelde hij vele Jaren zeer verdienstelijk in het amateurtoneel. Hij heeft diverse malen als leider van een wandelgroep deel genomen aan de Jeugdvierdaagse te Venray. De eerste elf jaar in het bestaan van Ut Dartele Veule was hij lid van de Raad van Elf. Voorts was hij 10 jaar lid van de Dorpsraad en heeft hij zitting in het Kerkbestuur. tear zijn. grootste verdiensten liggen ongetwijfeld by het Kerkelijk Zangkoor waar hij reeds meer dan 10 Jaar onafgebroken lid van is. Sedert zifri pensionering heeft hij het beheer en onderhoud van het verenigingsgebouw "De Hoefslag" onder zich. Verder maakt hij zich ook zeer verdienstelijk met het onderhoud van de School en het Kerk terrein. Het is dan ook niet zonder reden dat juist hij in dit jubileumjaar van de Carnavalsvereniging is voorgedragen voor deze hoge onder scheiding. Deze zal hem a.s. zaterdag door Vorst Piet met veel ceremonieel worden overhandigd. Wij twijfelen er niet aan dat vele vrienden en bekenden van deze gelegenheid gebruik zullen maken om de Heer Jacobs te feliciteren met deze hoge onderscheiding. y

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1987 | | pagina 17