BOERENBRUILOFT Allereerst moet Ik wat rechtzetten. By het uitkomen van het Boeren bruidspaar heb ik het gehad over een kist, waar het Bruidspaar in zat. Nu heb ik maar gewoon ge-» schreven over een kist, maar dat was geen gewone kist, dat was een doelpakkist en dat is heel wat andSr5~êb~heeft een grote funktie bij de Handboogschutterij. Daar zit nl. de schietschijf op met in het midden de roos. Het belangrijkste attribuut, want daar wordt op geschoten. Zondag 25 januari was er weer vergadering van de Boerenbruilofts commissie. Het zat stampvol. Er werd met zoveel animo en plezier vergaderd zodat de meesten geen zin hadden er mee op te houden. Dit jaar zal ook gevraagd worden of de"aanhang"mee wil gaan naar de recepties en naar de mis. Het wordt dan wel een heel groot gezelschap, want dit jaar is die aanhang byzonder groot. De optocht vertrekt om 1 uur en elf minuten vanaf het Voetbalveld. Het is maar dat u het weet als u er vanaf het allereerste begin bij wilt zijn. Om de paarden warm te laten lopen, worden de bruid en druidegom thuis opgehaald. By het huis van de bruid worden de traditionele foto's gemaakt. De ceremoniemeester krijgt de zware taak omde voordrachten op de receptie ën aan tafel zo te regelen dat iedereen alles goed kan zien en horen, wy zijn zeer benièuwd of hem dat lukt. Het eten gaat weer net als het vorig jaar. By inlevering van uw kaartje krijgt u uw portie boerenmoes met worst. Als u" iets moois wilt zien, dan moet u naar het versierde huis van de bruid gaan kijken; Dit moet wel een gelukkig huwelijk worden, niet allëen de bruid maar ook het huis wordt versierd. Oh ja, ik moet u dringend waarschuwen tijdig kaartjes te kopen, want dank zy de grote aanhang gaat het~Itörin lopen en zeg dan niet dat ik u niet tijdig gewaarschuwd heb De kaartjes zijn verkrijgbaar by café Martens, De Steeg, Het Gemeen- ichaplhüls"ën~ln-dë~kantïni-van~de Voetbalclub. Wilt u grotere partijen kopen, dan kunt u 2ich het beste wenden tot Wilma Manders.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1987 | | pagina 7