LECTOREN: za 19.00 J Jenniskens ïo.jo.e zo 8.30 Hevr Weijs 11.15 J Reintjea HUWELIJKSAFK: Mark Pijnenborg uit Ysselateyn en Marianne van Kempen VREDESZONDAG Ieder JAar is het een keer Vredesweek. Ook dit Jaar en wel van 21 t/m 27 september. En dat is goed, want wij moeten met z'n allen heel hard aan die vrede werken. Ui] mogen niet stil zitten te kijken, want de vrede komt niet vanzelf. Hij moeten de verde zoeken, wy moeten er iets voor over hebben. Als kerk kiezen wij voor de vrede. Waarom? Omdat de kerk een vereniging van mensen is, die opbouw willen en geen vernietiging; die omzien naar elkaar en elkaar nooit willen bedreigen; die voor elkaar in de bres springen en de ander niet verdrukken of verdelgen; die voor elkaar het leven willen en niet de dood By een mens van vrede hoort, dat Je niet grijpt naar geweld voor het oplossen van een konflikt. Mensen van vrede keren zich daarom tegen oorlog, want dat is Juist gebruik van geweld. Hie véér vrede kiest, kiest ook tégen wapens. In de Schriftlezingen op Vredeszondag worden wy aan die keuze herinnerd: keuze véér de armen, tégen onderdrukking, keuze véór de mensen, tégen de mammon, het geld. Veiligheid en vrede zoals wy die hebben, kosten handen vol geld, geld om allerlei wapens aan te schaffen, maar kosten armen het leven. Niemand heeft het recht om te zeggen "Die arme?, die moet maar zien dat die er komt De mensen in de Derde Wereld roepen om vrede, zy willen dat het geld voor voedsel, goede huizen, goede scholen, goede zorg voor de gezondheid wordt besteed. Zy willen niets te maken hebben met dictators en onderdrukkers, zy willen ook in een vry land leven, zonder geweld, zonder oorlog. Zy willen gelukkig zijn. Daarom is de keuze voor de vrede, ook de keuze voor een economie, die rekening houdt met de armen; de keuze voor de vrede is de keuze voor de afbouw van de bewapening en de opbouw van een wereld, waar aan armen recht wordt gedaan. Vrede is kiezen voor gerechtigheid in heel de wereld. Pastoor P.Ewals.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1986 | | pagina 3