18.23.2 MISDIENAARS: ma t/m vr Barry Willems en Robert Holtackers LECTOREN: za 19.00 J Jenniskens zo 8.30 Mevr Welja 11.15 J Reintjes BEZINNING OP HET SACRAMENT VAN HET H.VORMSEL. (1) Doopsel en Vormsel zijn de twee kanten van hetzelfde muntstuk. De ene zijde toont bij wie Je hoort en de andere laat zien wat Je waard bent. Door het Doopsel behoor Je tot de gemeenschap van christenen. In het Vormsel wil Je meedoen aan hun aktlviteiten. Door het Vormsel willen we onze waardering van het leven bouwen op de waardering, die Jezus voor het leven had. Dit zal in elke kleinigheid van m(jn dagelijks leven niet te zien zijn, maar het zal wel een reeks van kleinigheden richting kunnen geven. In ieder geval word Je geroepen (Doopsel) om iets te gaan betekenen (Vormsel). Belde sacramenten kun Je dan ook niet los van elkaar zien. In het woord vormsel zit het werkwoord "vormen". En elkaar vormen gebeurt dag-in-dag-uit. Als ouder vorm Je Je kinderen. De leraar vormt zijn leerlingen. De leerlingen vormen de klas (geest en mentaliteit). Gelovigen vormen de kerk. De vrouw vormt het leven van haar man en de man dat van zijn vrouw. Je bent gevormd door Je ouders, Je opvoeders, Je vrienden, Je ervaringen links en rechts in het leven opgedaan. En nog steeds ben je ontvankelijk voor invloeden van mensen rondom Je heen. Door anderen word je gevormd en op jouw beurt vorm je weer anderen je hoopt ten-goede. Zo zit het leven van alledag vol van gevormd worden. En zou Christus dit elkaar-vormen-ten-goede geheiligd hebben tot sacrament, zoals Hij ook het elkaar liefhebben van man en vrouw tot sacrament geheiligd heeft Vormen ten goede, dat wil iedereen. Zelf wil Je dat ook. En meestal voel je wel aan of Je afbreekt of opbouwt. Maar soms zijn er momenten, dat Je dit niet meer zo goed aanvoelt. Of momenten, dat je Jezelf genomen voelt door de sleur, die alles aanvreet, je wilt er wel bovenuit komen, maar het komt er niet van. Het kan ook zijn, dat Je de moed verliest en liefst alles zou willen laten voor wat het is. Dan heb Je inspiratie nodig. Iemand waaraan Je je kunt toetsen. Iemand waaraan Je Je kunt optrekken, waaraan Je af kunt lezen vrom ik nu nog ten goede of niet En is dit ook de betekenis van het sacrament van het Vormsel dat Je Christus kiest als inspiratie en toetssteen voor Je leven He komen een volgende keer hier nog eens op terug. Pastoor P.Ewals.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1986 | | pagina 3