Rabobank S3 18.12.12 SPAREN OF LENEN OM IETS TE KOPEN Talloze mensen koesteren een echte hartewens, waarvan de ver vulling vooralsnog een financiële onhaalbaarheid lijkt. Het gaat daarbij om uitgaven die niet direkt noodzakelijk zijn, maar die - volgens de betrokkene - het leven wel aanzienlijk kunnen veraangenamen. Voor de een is de aanschaf van een uitgebreide compact-disk- installatie het muzikale einde, terwijl een ander zijn zinnen heeft gezet op een verre buitenlandse reis. En misschien zou u dolgraag uw nog niet versleten huiskamer meubels willen inruilen voor een splinternieuw interieur. In feite zijn er twee mogelijkheden om dit soort aankopen, die niet zo maar in te passen zijn in het normale huishoudbudget, toch te realiseren. Het meest voor de hand ligt sparen en wachten met de aanschaf totdat er aan spaargeld en rente vol doende op de rekening staat. Een andere aanpak is 'sparen achteraf' s nu kopen en de betaling naar later verschuiven met behulp van consumptief krediet, zoals bijvoorbeeld een persoon lijke lening. In het algemeen kan niet worden gezegd dat de ene methode beter of slechter is dan de andere. Maar misschien kunnen de hierna volgende opmerkingen uw beslissing vergemakkelijken als u ooit zelf voor de keus komt te staan. 'Geniet nu, betaal later'. In deze vier woorden is het grootste voordeel samengevat van consumptief krediet. Uw hartewens kan direkt in vervulling gaan, u hoeft niet eerst maanden of Jaren te sparen. Een pluspunt is ook dat u zeker weet dat u niet voor prijsverrassingen kunt komen te staan. Dit laatste was overigens een belangrijk aspekt toen - in de achter ons liggende Jaren - de prijzen vaak snel omhoog gingen. Juist voor elektronische apparaten vertonen de prijzen nu soms zelfs een dalende tendens. Cf iemand geld kan lenen en tot welk bedrag, is afhankelijk van zijn financiële omstandigheden. Het kan daarom soms verstandiger zijn om de mogelijkheden van een persoonlijke lening achter de hand te houden voor onverwachte, echte noodzakelijke aankopen. Het kopen op afbetaling lijkt op het eerste gezicht een aantrek kelijk alternatief, maar in de meeste gevallen rekent de leveran cier u wel een erg forse rente. Lenen by de bank is dan haast altijd voordeliger.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1986 | | pagina 17