CARNAVALSVERENIGING 'T KNÖLLEKE NABESCHOUWING VASTENAVOND IH LEUNEN Inwoners van ons Knollenrijk, de carnaval is alweer achter de rug en toch wil ik even een nabeschouwing geven van de heugelijke dagen. Het begon op zaterdag 8 februari, toen we de carnaval opende met een H.Mis in de parochiekerk, door een zeer goede samenwerking met onze Pastoor is deze H.Mis tot stand gekomen en met medewerking van de Blaaskapel en het Dameskoor, waarvoor dan ook onze hartelijke dank en zeker niet te vergeten het in grote getale aanwezige inwoners van ons Knollenland dat onze Pastoor weer goed bedacht met hun gulle gaven. Qize Pastoor weet goed en besteed het goed voor onze kerk, dat weten wij allemaal. Daarna was de receptie aan de beurt van onze Prins Peter II,die uitstekend was bezocht en bij Piet Martens was het een gezellige boel! Zondagmorgen zijn wij op bezoek geweest bij onze zieken in het Knol lenland en zondagmiddag na de optocht bij onze zieken die in het ziekenhuis vertoeven en die wij toch ook mee wilden laten delen in de feestvreugde van ons Knollenrijk want die horen er toch ook bij. De optocht trok ook weer door de straten van ons Leunse land en was goed verzorgd en de deelnemers en toekijkers hadden de koude toch getrotseerd om mee te doen en, jongens en megjes, volhouden zo, want zo wordt Leunengroot, dat weten we allemaal en komt er leven in ons knollenrijk! 'sAvonds was het bal in ons Knollenhuus goed bezet en de muziek was goed in stemming om ons nog eens goed los te maken met de bekende polonaise! Dan kwam maandag de dag dat we naar Venray togen om deel te nemen aan de optocht. Leunen was goed vertegenwoordigd en sleepte dan ook enkele mooie prijzen mee naar ons durpke Leunen. Da wagenbouwers hadden zeer goed hun best gedaan, maar kwamen niet verder als een tweede prijs maar daar werd niet om getreurd en de wagenbouwers is hiervoor dan ook niets als onze hartelijke dank verschuldigd en het volgend jaar beter. Ieder jaar de eerste prijs wordt ook afgezaagd.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1986 | | pagina 7