AKOLÏTHENza 19.00 leden v d Carnavalsvereniging zo 8.30 John v d Aker en Peter Geurts Hgm 10.00 Geert Thyssen, Maro en Johan Hermans 11.15 Martin en Tonny Heesen MISDIENAARS: wo t/m vr 19.00 Mare Theunlssen en Rob Thijssen LECTOREN: zo 8.30 Mej G Reintjes 11.15 J Reintjes Mededeling: Opbrengst MEMIS-Acollecte 686,90. Namens Memisa hartelijk dank ASWOENSDAG Wanneer u deze Ruuper leest, als die in de bus valt, dan moeten de dolle carnavalsdagen nog beginnen. Misschien hebt u zin om met die dagen eens lekker uit te gaan, om samen met anderen wat lol en plezier te maken of straks ergens in de optocht mee te lopen, misschien laat u het hele carnaval-gebeuren langs u heengaan als niet interessant. Dat mag allemaal, ieder zo zi)n eigen heug en meug. Maar waar we niet omheen kunnen, is dat carnaval een heel bij zondere tijd Inluidt de 40 dagen van voorbereiding op PASEN. Na het plezier en de gein komt de ernst en het in Jezelf keren van wat we noemen de Vasten. En duidelijk wordt het begin van die 40-dagen-tyd gemarkeerd door de wijding van de as op Aswoensdag en het zich laten tekenen door het askruis:'Denk er aan, mens, dat je stof bent, en tot stof zult wederkeren'. Je mag best plezier hebben en het leven van de blijde kant be kijken, dat nóg je niet alleen, dat móet Je ook. Je leven is im mers een gave van God en Hij wil niets liever dan dat Je er vol op van geniet. Maar laat achter dat plezier en genot dan niet verdwijnen de gedachte dat je leven ook een 'doorgang' is naar een ander leven. Je bent hier op weg naar het Beloofde Land en je hebt op aarde de opdracht om "God te dienen en Je naaste". En daar wil de Vastentijd ons weer aan herinneren: de opper vlakkigheid, waar we zo gemakkelijk aan gaan lijden, ombuigen naar diepgang en belangstelling voor andere dan louter materiële zaken. Als we op Aswoensdag ons laten tekenen met het askruis, dan willen we daarmee aan God en aan elkaar laten zien, dat we willen meewerken om die "orabuigings-operatie" in ons te laten Mogen velen op Aswoensdag by een van de twee Eucharistievieringen aanwezig zijn, waarby de as gewijd wordt en het askruis je gegeven aan wie zich in de komende 40 dagen wil bezinnen en misschien bekeren! Pastoor P. Ewals.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1986 | | pagina 3