L. BOERENBRUILOFT ,8.6.9 Op dinsdag 11 februari trekt weer de Boerenbruiloftsstoet door ons dorp. De stoet verzamelt zich vanaf 12.30 uuur op en bi) het parkeerterrein van het voetbalveld. Om 13.00 uur stellen we ons daar op zodat we om 13.11 uur kunnen vertrekken om het Bruidspaar af te halen. De route van de stoet is als volgt! Via de Meester de Haanstraat gaan we naar de Steegsepeelweg en gaan hier links af. De bruid en bruidegom worden afgehaald op het adres Steegsepeelweg 16. Vervolgens gaan we een goede 100 meter rechtdoor waar de stoet 't gemakkelijkst kan keren. Dan gaan we via de Steegsepeelweg terug richting Leunen en trekken vervolgens rechtsaf via de Vullingsstraat, links af Boodenstraat, links af Trynesstraat, rechts af van Megenstraat, links af St Catharinastraat, rechts af Gussenstraat, links af Albionstraat en rechtsaf via de Kapelweg naar het Gemeenschaps huis. We verzoeken iedereen die aan deze route woont vriendelijk maar dringend GEEN auto's te parkeren in de röute tijdens het trekken van de optocht. Iedereen is welkom om mee te lopen in de stoet. Maak er de laatste dag van deze Vastenavond nog een gezellig feest van OPPERPIELHAAS NAAR BOERENBRUILOFT Men zit te dringen en te duwen er wordt gevochten als een beest want men wil nog kaartjes voor het boerenbruiloftfeest. Overal is agitatie en Vorst Jan die loopt te zweten dat het ook zo druk moest worden had ik dat maar 'eer-1 geweten. 'Oh', juicht To,de echtgenote gaan wy samen naar Leunen man en eten daar de boerenmoes en de 'broiworst' uit de pan. 'Niemand zal ons daar kennen wy gaan in cognito dan kunnen wij ook 'ns genieten vind jij dat ook niet To Men hoort de 'broiwors' sissen men ruikt hem in de pan iedereen wil kaartjes hebben zolang als het nog effe kan. 'Ik heb kaartjes voor de bruiloft' kwam de 'Burger' juichend thuis 'Ik kon er nog net twee krygen berg ze maar gauw in de kluis' 'Gaan wy uit met Vastenavond?' 'Ja, vrouw, ik wou je vragen voor de Leunse Boerenbruiloft het grootste feest in al die dagen' Zo ziet u straks aan 'onze' tafel een stil genietend paar de 'Burger' en zyn echtgenote ongelofelijk.maar waar BOERENJAN.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1986 | | pagina 10