AKOLYTHEN: za 19.00 Roel Kersten en Ronny Holtackers 18.5.2 zo 8.30 Sander Peeters en John v d Aker Hgm 10.00 Geert Thijssen, Marc en Johan Hermans 11.15 Martin en Tonny Heesen MISDIENAARS: ma t/m vr 19.00 Roel Kersten en Ronny Holtackers LECTOREN: za 19.00 M Vennekens zo 8.30 Mevr Weijs 11.15 Mevr van Bavel Mededeling: In het weekend van 1 en 2 februari is er na alle H. Missen een kerkdeurcollecte voor de MBMISA: de medische missie aktie. MEMISA ZONDAG 1 EN 2 FEBRUARI Beste mensen, wordt 'snachts wakker door het huilen van uw kind. Het heeft erge pijn en koorts. Wat doet U? In veel gevallen belt u 'snachts nog uw hulsarts of anders direct de volgende morgen. Uw kind komt huilend thuis. Het is gevallen en heeft een wondje. U maakt het schoon, doet er een verbandje can of een pleister op en over is het leed. voelt zich een beetje grieperig. Snel naar de apotheek of drogist om een middeltje te halen om het tegen te gaan. Voor ons is deze goede gezondheidszorg een normale zaak, maar voor miljoenen mensen in de wereld zijn dit onvoorstelbare situaties. Daar zijn geen dokters die 'snachts even komen kijken, daar is geen verband of een pleister om een wondje te verbinden, daar zijn bijna geen medicijnen. Het sterftecijfer in die landen is als gevolg van gebrek aan medische hulp dan ook zeer hoog. Gelukkig zijn er veel instanties die zich verantwoordelijk voelen. Zij verlenen waar mogelijk alle hulp. Een van die instanties is Memisa, bij velen van u wellicht bekend. Zij probeert al meer dan 60 jaar de gezondheidszorg in de Derde Wereld te verbeteren. Dat kan zij en heeft zij kunnen doen met behulp van ilw steun. Daarom vraagt Memisa leder jaar, op de eerste zondag in februari, uw aandacht en steun voor haar werk. Als christenen hebben wij de taak om geestelijk en lichamelijk heil te brengen in deze wereld. Christus zond de twaalf apostelen uit met de opdracht: geneest de zieken, reinigt de melaatsen. Deze opdracht van Christus is nog steeds voor ons van betekenis. Wij allen zijn verantwoordelijk voor het lot van onze naaste. Daarom zet Memisa zich in voor de gezond heidszorg van de medemens in de Derde Wereld. Als christenen kunnen wij onze medemens in de derde wereld niet in de steek laten, maar geven we een stukje van onze welvaart voor hun gezondheid. Memisai giro 56571 bankrekening 707070295iEendrachtsweg 49.Rotterdam

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1986 | | pagina 3