18.14.9 KLEINDIEREN - SPORTFOKKERS - VERENIGING VEHRAÏ E.O. Na onze eerste bijeenkomst d.d. 19-12-'58 hebben wU mogen constateren dat er In de regio Venray terdege behoefte is aan zo'n ver eniging. Vele mensen zullen zich af vragen wat is zo'n vereni ging? Wel zo'n vereniging houdt zich bezig met het begeleiden van fokkers in de diergroepen welke hier onder vallen nl ras-konijnen, ras-hoenders, ras-dwerghoendersras-sier- duiven, ras-watervogels en ras-siervogels. Ook houdt de vereniging zich bezig met het adviseren aan beginnende en gevorderde fokkers over het kiezen van een ras, het samenstellen van fokparen en foktomen, het verzorgen bij ziekten middels advies van de dierenarts, het houden van lezingen en vertonen van dia's en film over de diverse diergroepen, het bespreken van diverse rassen op bijeenkomstenavonden welke meestal worden vooraf gegaan door een korte ledenvergadering. Er wordt ook een jonge-dierendag georganiseerd, waarbij de Jonge dieren welke in het fokseizoen zijn gefokt door enkele erkende keurmeesters worden beoordeeld of ze goedheel goed of minder goed zijn. Het houden van een jaarlijkse tentoonstelling waarbij alle leden van de vereniging hun dieren in tentoonstellings- kooien opstellen om ze door erkende keurmeesters te laten keuren en aan het publiek te tonen, behoort tot een van de hoogtepunten binnen de vereniging. Mocht u interesse hebben om zich ook bU onze vereniging als lid aan te melden, neem dan kontakt op met: J Swinkels, Gussenstraat 10, Leunen Tel. 80258 of met J de Klein, Past.Strijkerstraat 2, Leunen Tel. 85851. Onze volgende bijeenkomstavond waarop wij u meer kunnen vertellen, wordt gehouden op maandag 27 januari in café Martens, Albionstraat 32 te Leunen, aanvang 20.00 uur. Hopende velen te mogen begroeten, om zo meer bekendheid te geven aan deze vorm van sport, hobby secretaris, J de Klein. K.S.V. VENRAI.T

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1986 | | pagina 10