LECTOREN: za 9 <00 h ifennekens zo 8.30 Mevr Welja 11.15 H Bovée 18.2.2 Mededeling: Dinsdag 11 januari van 11.30 tot 13.00 uur staat de Kapelwagen van Oostpriesterhulp bi) het Gemeenschapshuis voor het Inzamelen van kleding. TROUW Eén van de levenskrachten, die de kern van ons bestaan uitmaken, is de trouw. Wat is trouw eigenlijk? Het is geen eigenschap, geen kennis, je kunt het niet vastleggen. Het is een soort verbond, iets dat je afspreekt met Jezelf of met een ander. Een afspraak voor het leven. Niet voor een weekje of een maand, zelfs niet voor één of twee jaar,; nee, voor altijd. En dat is heel wat, want niemand weet, hoe zijn leven zal verlopen, wat er zal gebeuren, wie hij nog zal ontmoeten, hoe hij zelf zal veranderen. Dat risico moet Je durven te nemen, als Je belooft trouw te zullen zijn. Trouw-zijn aan jezélf houdt in Jezelf aceeptereh zoals je bent. Dit vereist misschien wel enige zelfkennis, maar iedere mens kent zichzelf wel enigszins, als hij eerlijk is. Proberen om ten alle tijden Jezelf te zijn is geen gemakkelijk streven, maar wel de moeite waard. Trouw-zijn aan de énder heeft niets te maken met de frekwentie, waarmee Je elkaar ziet, de dure kadodtjes op verjaardagen. Wel met kunnen rekenen op elkaar, vertrouwen hebben, je ervaringen en moeilijkheden vertellen, klaar staan, open staan voor de ander. Trouw is niet iets, wat gisteren nog niet was en er vandaag op eens wel is. Het moet zich langzaam ontwikkelen, als een groei proces met de nodige konflikten en onzekerheden. Maar als je eenmaal zover bent, dat je elkaar vertrouwen kunt, dat Je elkaar trouw wilt zijn, dan krijg jet er ook iets moois en iets waardevols voor terug. Deze gedachte kwam ik tegen, terwijl ik wat bladerde in het jongeren tijdschrift "Jonge Kerk", ik vond het de moeite waard om ze aan u door te geven, temeer omdat we het nóg al eens meemaken, dat men het niet altijd zo nauw neemt met trouw-zijn aan jezelf, aan de ander, aan de Ander, aan........ en vult u zelf maar in. Pastoor P. Ewals

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1986 | | pagina 3