17.51.17 Een post die nogal eens over het hoofd wordt gezien, zijn de even eens aftrekbare kosten die bijvoorbeeld postorderbedrijven voor termijnbetalingen in rekening brengen. Alle kosten van geldleningen (maar niet de aflossingen) komen voor aftrek in aanmerking, dus onder meer ook afsluitprovisles, de kosten van een hypotheekakte en taxatiekosten. Wat een aftrekpost 'oplevert' is -sterk afhankelijk van persoonlijke omstandigheden, maar zelfs bij een modaal inkomen kan de fiscus al gauw voor een derde deel of zelfs de helft in de rente meebetalen. Het effect zal soms extra groot zijn als met het moment van betalen wordt geschoven de rente op persoonlijke leningen kan veelal in totaliteit vooraf worden voldaan en (tot een maximum van 4000,-) in één keer voor de inkomstenbelasting worden afgetrokken. Veel mensen ontvangen niet automatisch een aangiftebiljet voor de inkomstenbelasting. In dat geval kunnen teveel betaalde loonbe lasting en premiés worden terugontvangen als een zogenaamd T-biljet wordt ingevuld (teruneave vindt alleen plaats als in totaal meer dan 200,- te veel loonbelasting is betaald). Een dergelijk aangiftebiljet kan worden opgevraagd bij de Inspecteur der directe belastingen. Binnen de beperkte ruimte van dit artikel moet ik me beperken tot de constatering dat rente een - in veel gevallen aantrekkelijke - invloed kan hebben op de belasting die we moeten betalen. Deze en andere aftrekposten (denk bijvoorbeeld aan studie- en ziektekosten) worden uitvoerig besproken in de 'fiscale en sociale revue 1985/1986', die vanaf eind januari GRATIS bij ons verkrijgbaar is. Ook de in de boekhandel verkrijgbare belasting- gidsen bieden veel informatie en verdienen hun prijs al gauw terug. Met vragen kan men tereent bij de Inspectie van de inkomstenbelasting. Nieuw is de mogelijkheid om telefonisch advies in te winnen over belastingaangelegenheden het nummer van de door het Rijk ingestelde belastingtelefoon is 06-0543.. De Rabobankadvlseur.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1985 | | pagina 18