17.18.2 AKOLYTHEN MISDIENAARS: LECTOREN: GEDOOPT: HUWELIJKSAPK: ADVENT Met de eerste zondag van de Advent beginnen we een nieuw kerkelijk jaar. Vanaf dat moment herhalen zich weer die heilvolle gebeurtenis sen rond de persoon van Jezus Christus Zijn geboorte (Kerstmis), Zijn lijden en sterven (Goede Week), Zijn verrijzenis (Pasen) en Zijn terugkeer naar de Vader (Hemelvaart). En deze cyclus van Jezus'heil- daden wordt afgelsoten met de zending van Zl1n Geest op het Pinkster feest. Zo verloopt het kerkelijk jaar, waarmee we op de eerste zondag van de Advent beginnen. Onze aandacht gaat vanaf zondag uit naar de geboorte van Jezus in Bethlehem. Advent betekent immers:' uitzien naar, verwachten van, hopen op. En we hebben een middel: een symbool om die hoop die in ons leeft, zichtbaar te maken, nl. de Adventskrans. Deze krans is in deze donkere dagen hét teken van hoop:groene takken, groeiend licht. Als alle vier kaarsen branden, dan is het zover. Dan is het Kerstmis. Dan is de geboorte van Jezus werkelijkheid. De Adventstijd dwingt ons om na te denken over ons eigen christen-zijn. Betekent Jezus Christus nog echt iets ih osn leven? Laten we ons in ons doen en laten nog echt door Hem bij de hand nemen? Is Hij werkelijk onze leidsman, in alle beslissingen die we nemen, in alle handelingen die we stellen*' in alle woorden die we spreken Pas als we ons weer bewust zijn geworden van die geweldige betekenis, die Jezus Christus in osn korte leven heeft, dan kunnen we ook echt Kerstmis vieren, de geboorte van Jezus'menswording, maar ook onze eigen menswording. Want heel ons leven blijven we bezig met mens te worden. We willen graag dat heel onze parochie op deze manier in de Adventstijd bezig is met zich van tijd tot tijd bezinnen op ónze mens wording, opdat wij ook als gemeenschap strak3 een Zalig Kerstfeest kunnen vieren. We zullen vanaf zondag de Adventskrans een centrale plaats geven in onze kerk als herinneringsteken dat wij ons willen voorbereiden op het komende kerstfeest door ook na te denken over ons gelovig christen-zijn. Pastoor P.Ewals. za 19.00 Barry Willems en Robert Holtackers zo 8.30 John vd Aker en Sander Peeters Hgm 10.00 Geert Thijssen, Mark en Johan Hermans 11.15 Martin en Tonny Heesen ma t/m vr 19.00 Roel Kersten en Mare Theunissen za 19.00 Mevr Theunis zo 8.30 J Reintjes 11.15 H Bovée Jeroen Janssen, Steegsepeelweg 9 Johan Achten - Anneke Bont (2e roep)

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1985 | | pagina 3