80 JAAR 'RADBOUT STICHTING' 17.16.3 In de maand november wordt onze aandacht gevraagd voor de Radbout Stichting, het wetenschappelijk onderwijsfonds. Al 80 Jaar lang is deze stichting werkzaam om de katholieke stem in de wereld van de wetenschap te doen horen in opdracht van onze katholieke gemeenschap. Ook al zijn de problemen sindsdien veranderd, ze zijn er niet kleiner op geworden. Méér dan ooit is voor degenen die geloven duidelijk, dat de evangelische boodschap ook vandaag nog mensen tot leven wekt en een bijdrage kan leveren aan een gezónde samen leving als die boodschap wordt meegenomen op de weg die ons in Jezus Christus werd aangewezen. Hoe verwarrend ons hedendaagse tijdsbeeld ook is en hoezeer wij als katholieke gelovigen ook in verwarring kunnen raken door ont wikkelingen, die eerder twijfel zaaien dan ons geloof bevestigen, toch blijven wij geloven, dat de mens op aarde een bestemming heeft, dat hij verantwoordelijk is voor de samenleving, dat hij mag rekenen op Gods belofte in Jezus Christus. Ook al dreigt de wetenschappelijke - en daarmee verbonden technische - revolutie ons milieu onleefbaar te maken, de energiebronnen uit te putten, de mens zelf te vernietigen, wij blijven geloven, dat de mens in staat is zichzelf'meester te blijven, dat hij bereid is wetenschap en techniek zorgvuldig te beheren, dat hij zijn uiterste best zal willen doen, wetenschap en techniek in dienst te stellen van de gerechtigheid. Hoe groot en uitzichtloos het onrecht ook is, waardoor miljoenen kinderen nodeloos sterven, honderden miljoenen in hun ontwikkeling worden bedreigd, omdat ze honger leiden, wij willen blijven geloven dat de mens naar Gods beeld gemaakt, de naaste is van iedereen, dat hij mens wordt door de ander lief te hebben, dat liefde geen naam mag hebben als ze zich niet spiegelt aan Jezus Christus, die ge kruisigd is maar door Zijn verrijzenis voortleeft in mensen die Zijn werk van liefde en vrede en gerechtigheid voortzetten. En juist op de plaats waar de grote beslissingen worden genomen, waartoe wetenschap en techniek de menshied dwingt,is er benoefte aan mensen die hun wetenschappelijke Inzichten verbinden met boven genoemde gelovige visie op mens en samenleving. Als u het werk van de Radboutstichting wilt steunen, dan kunt u dat doen door een gift over te maken op giro 270.000 t.n.v. Radbout stichting, Aloysiuslaan 2, 5262 AH Vught of via uw bank. Pastoor P. Ewals

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1985 | | pagina 4