BOERENBRUILOFT 1986 17.45.7 Als in vroeger dagen een rijke boerendochter trouwde, dan was dat een gebeurtenis in het dorp waar men nog Jaren over sprak. Zelfs de voorpret was er al, als men het er onder elkaar over had, zo van 'als die trouwt dat zal me een feest geven!' Van heinde en ver kwam de voltallige familie opdraven en het halve dorp werd uitgenodigd.. Wekenlang werd gebakken en een mooi beest geslacht. Er moest van alles vlop zijn. Niemand mocht iets tekort komen. De gehele voorbereiding was het gesprekstof van het dorp en ook de spanning wie wel en wieniet gevraagd zou worden. Zoiets gebeurde ook altijd op de boerderij zelf. Het hele huis lag dan onderste boven, de schuur werd ontruimd en versierd tot feestzaal. Muziek werd ge vraagd die in de omgeving bekend stonden :'voor bruiloften en partijen' En altijd waren er de teleurgestelden die niet gevraagd werden en alleen mochten genieten van de buitenkant, de stoet naar de kerk en het gebeuren daarin. De Carnavalsverenigingen doen deze bruiloften weer herleven in hun boembruiloften. De stoeten zijn tot ludieke optochten geworden en het huwelijk is een klucht geworden in één bedrijf waarbij men zich kostelijk kan amuseren. Als voorpret heeft men een verlovingsfeest Ingevoerd, waarbij het bruidspaar bekend gemaakt wordt,want WIE dat zal zijn is ieder jaar weer een verrassing ZONDAG 24 NOVEMBER zal dit plaatsvinden in het Gemeenschapshuis en niemand wordt dan zijn nieuwsgierigheid kwalijk genomen, als hij daar gaat kijken. Het zal best een gezellige middag worden. Van 2 tot 4 uur zullen de nieuwe liedjes gebracht worden en om 5 uur komt dan het bruidspaar binnen. Hoe en op welke manier dat weten we nog niet; daar zit het Overbroek nog op te broeien. Daar de entree vrij is, kunnen we voor dat geld een consumptie kopen. De kinderen kunt u ook meenemen warit daar is een FANCY FAIR voor ge organiseerd. Het aardigste bij zo'n boerenbruiloft-gebeurtenissen is, dat hiervoor IEDEREEN uitgenodigd wordt. Dit is een feest waar niemand zich gepasseerd hoeft te voelen en treurend thuis moet blijven Tot zondag 24 november Zo'n uitnodiging kun Je eenvoudig niet afslaan, tenzij er iemand ziek is natuurlijk, hoewel van zo'n bruiloft kon hij wel eens beter worden 1 B0ERENJA8.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1985 | | pagina 8