17.45.2 MISDIENAARS: ma t/m vr 19.00 Robert Holtackers en Twan Hendrickx za 19.00 John Cornelissen en John vd Aker zo 8.30 Sander Peeters en Peter Geurts Hgm 10.00 Geert Thijssen, Mark en Johan Hermans 11.15 Martin en Tonny Heesen za 19.00 Mevr Theunis zo 8.30 Mej G Reintjes 11.15 J Reintjes Jan Verhetjen, Boodenstraat 8 (52 Jaar) WIJ legden hem te rusten op ons kerkhof op vrydag 1 november. Jacob Reijnders, Laagriebroekseweg 10 (8ljaar) Wij legden hem te rusten op ons kerkhof op zaterdag 2 november. ZILVER OP DE SPIEGEL (kort verhaal om eens over na te denken en voor jezelf konklusies uit te trekken.) Op een dag kwam een man bij de Joodse rabbi Baruch. Deze man was steenrijk en zat als een vrek op zijn bezit. De rabbi nam hem bij de hand -en leidde hem naar het raam. •Kijk naar buiten', zei hij. De rijke man keek naar buiten. 'Wat zie Je?', vroeg de rabbi. 'Mensen', antwoordde de rijke man. Weer nam de rabbi hem bij de hand en leidde hem naar de spiegel. 'Wat zie je nu?', vroeg hij. 'Nu zie ik mezelf'antwoordde de rijke man. Toen zei de rabbi'Onthoud goed, in het raam zit glas en in de spiegel zit glas, maar het glas in de spiegel is bedekt met een laag zilver. Daarom ziet men, als men in de spiegel kijkt de andere mensen niet, maar alleen zichzelf. Wie leeft in hebzucht, het zilver op de spiegel, ontmoet nooit een ander, maar alleen zichzelf!' Mensen zien geen medemensen, geen buren en geen vrienden meer, omdat het glas waardoor ze kijken met goud en zilver is be smeerd. Mensen zien God niet meer, omdat ze zo verblind zijn door hun eigen goden geld, macht, genot en. eer. De werkelijke levenswaarden kun je weer gaan zien als Je de wereld vanuit God wilt bekijken, als je Gods Naam belangrijker vindt dan je eigen naam; als Je weer het Onze Vader bidt en dat gebed tot' een programma maakt wat je wilt uitvoeren in Je dagelijks leven. Pastoor P. Ewals AK0LÏTHEN: LECT0RES: OVERLEDEN:

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1985 | | pagina 3