ALLERHEILIGEN EN ALLERZIELEN 17.43.3 Twee momenten in deze tijd van het jaar, die in het gelovig bewust zijn van veel mensen in de belangstelling staan. Vroeger misschien meer dan nu. Maar ook in onze dagen.begint het wezen van deze beide feest-dagen weer aktueel te worden. De vraag nl. naar de zin van het leven. Wat doe ik hier eigenlek op aarde 7 Wat is de betekenis van mijn leven hier Ben ik er alleen maar om me vol te zuigen met de materiële dingen die onze aarde biedt? Of zijn er ook andere, geestelijke waarden, die minstens even belangrijk zijn Deze vragen komen hoe langer hoe meer naar boven bij ouderen, maar in niet mindere mate ook by jonge mensen, die het leven, serieus willen nemen en bezig zijn er iets van te maken. Mede als gevolg van de economische teruggang en de dreigingen die uitgaan van de oplopende bewapening, niet alleen iri hoeveelheid, maar ook in hun vernietigende uitwerking, komen veel mensen op een punt, waarop ze zeggen 'Ik ben het zat, al dat roaterieaiIsme waarin we ons. in de voorbije 'vette' jaren hebben gestort en waarin we ulteindeiyk toch niet gelukkig waren steeds maar weer de drang naar méér, naar beter, naar overvloediger Het brandpunt van de aandacht wordt in onze dagen verlegd van de materie naar de geest, van werk naar bezinning, van aarde naar hemel En in dit zoeken naar nieuwe vormen van leven, geeft de kerk ons in deze novembermaand haar eeuwenoude boodschap die doorklinkt in de vieringen van Allerheiligen en Allerzielen. Die boodschap luidt: er is voor ons een nieuwe hemel en een nieuwe aarde! En die nieuwe hemel en die nieuwe aarde begint al hier: op de plaats waar ik sta, in het werk dat ik doe, in de korte of lange Jaren dat ik leef. En eens - na myn leven op aarde - zal het zyn voltooiing vinden in een heeriykheid, die, volgens Pauluswoordengeen oog heeft gezien en geen oor heeft gehoord. D&t is de boodschap van Allerheiligen en Allerzielen Mogen we ons laten doordrenken van deze boodschap in- de vieringen die we als parochiegemeenschap gaan houden rond deze twee dagen, op zaterdagavond 2 november en. zondag 26 oktober. Ik hoop dat u de gelegenheid hebt, of zult vinden, om aan deze vieringen deel te nemen. Pastoor P. Ewals

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1985 | | pagina 4