GEZINSMIS >7.41.3 Zaterdag 12 oktober vieren we in onze kerk met de kinderen van de Basisschool WERELDMISSIEDAG van de kinderen. Wij döen dat met een gezinsmis, dei als thema heeft 'Levend water voor elkaar'. Water heeft vpel betekenissen: het verfrist, reinigt, is een bron van plezier, .maar water is ook verwoestend en bedreigend. Water hoort tot de eerste levensbehoeften van de mens. Water is onmisbaar. Water geeft leven. Wij kunnen elkaar het leven mogelijk maken. Als we ons laten inspi reren door Jezus van Nazareth, die zich in zijn gesprek met de Samaritaanse vrouw bij de put in Sichar, vergelijkt met een bron van levend water, als we onze dorst naar leven laten lessen aan zijn bron van levend water, dan zullen we ook voor anderen het leven mogelijk maken. Wereldmissiedag der kinderen vraagt om solidariteit van kinderen hier met kinderen elders in de wereld, die hulp en solidariteit nodig hebben. De solidariteit, waartoe kinderen worden geroepen, heeft een dubbele dimansie. 'LEEF MEE - DEEL MEE is al jarenlang het bekende motto op Weréldmissiedag van de kinderen. Meeleven. Het is belangrijk, dat kinderen weet krijgen van-hoe kinderen elders in de wereld leven, wonen, leren, werken, bidden, geloven. Zij kunnen er zich over verwonderen, ervan leren, ontdekken hoe kinderen op hun manier van daar iets kunnen leren.Maar ook hoe veel kinderen daar niet toekomen aan een menswaardig leven. Dat kunnen wij mee helpen opbouwen. Meeleven kan op een goede manier uitmonden in meedelen, in solidair zijn, ook financieel. Het is belangrijk, dat kinderen al van jongsaf een daad van meeleven met anderen in de Derde Wereld stellen, al is het bedrag dat kinderen geven, vaak niet meer dan symbolisch. In de kathechese-lessen op school hebben wij aan dit thema aandacht besteed en in de gezinsmis hanteren wij.'water' in zijn symbolische betekenis leven gevend water zijn voor elkaar. Vandaar dat de kin deren tijdens de mis emmertjes, niet met water, maar met hun spaar- zakjes geld brengen naar het altaar om zo te laten zien, dat zij hier 'levend water' willen zijn voor kinderen inde Derde Wereld. Een christelijke gemeenschap, die zich door Jezus laat inspireren, kan mensen het leven mogelijk maken. Wij nodigen alle kinderen met hun ouders uit- bij- deze gezinsmis. Aan de kerkdeur ontvangt iedereen een boekje, zodat wij samen mee kunnen doen met gebed en zang. Pastoor P. Ewals

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1985 | | pagina 4