17.39.12 BERICHT VOOR DE KINDEREN EN DE OUDERS VAN BASISSCHOOL VEULEN Maandag 23 september zijn alle groepen gestart met het werken rond het projekt BOEKEN. Dit is een prójekb waar wij met 22 Venrayse scholen aan werken onder leiding van de PABO te Venlo. Het belangrijkste doel van dit projekt is: De kinderen te laten ervaren dat het heerlijk kan zijn je met boeken bezig te houden. De Pabo organiseert op dinsdag 1 oktober in het Cultureel Centrum De Beejekurf een groots 'Kinderboekenfeest' waarbij twee bekende kinderboekenschrijvers aanwezig zullen zijn en verder stands waar de kinderen aktief bezig kunnen zijn, bv' schilderen, dia's maken, poppenkast spelen, zich verkleden enz. 's Morgens gaan de kinderen van groep 1 t/m 5 en 'smiddags groep 6 t/m 9. Per school maken we één grote Slinger waarmee we de Beejekurf versieren. Deze slinger wordt gemaakt n.a.v. een bepaalde schrijver, dit is per school verschillend, voor ons is dat 't Schrijverscollectief. Groep 1-2-3: Naar aanleiding van het boek 'Noor en de kinderen om de hoek' van het Schrijverscollectief, waarvan we tot en met woensdag een gedeelte vertellen, passen we diverse verwerkings vormen toe, zoals de vertelling na laten spelen, een boek maken, spelen met klanken enz. De kinderen mogen a.s. vrijdag hun eigen lievelingsboek mee naar school nemen. Ze vertellen waarom ze dit moöi Vinden en mogen er zelf uit vertellen. Volgende week donderdag geven we nog wat meer informatie. Groep 1-5-6: Maandag(23 sept(Algemene inleiding over boeken in het algemeen. Dinsdag De kinderen brengen een boek vatt thuis mee en ver tellen waarom ze dat zo.mooi vinden. Woensdag De kinderen maken een werkstukje over hun eigen boek. Donderdag De kinderen kijken en lezen in boeken van andere kinderen. Vrijdag Een gesprek over boeken lenen en boeken kopen. Waarom leen je bepaalde boeken (Bibliotheek). Waarom wil je een boek in je kast hebben (kopen). De hele week staat één verhalenboek centraal. Elke dag wordt een verhaal voorgelezen, het verhaal wordt gekozen door de kinderen. Twee kinderen (een uit groep 3 en een uit groep 4 of 5) gaan het verhaal uitwerken op een door hun gekozen manier (opstel-toneel stripverhaal-poppenkast-gedicht-knutselen etc. In deze week werken we aan de slinger voor de boekenmanifestatie.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1985 | | pagina 13